Повернутися до звичайного режиму

«У кожного доля від Бога»/Files/images/Зустріч з Г.П.Лисою 061.jpg

таку назву мала зустріч з поетесою Галиною Лисою, яка відбулася в районній дитячій бібліотеці з учнями 6-х класів Татарбунарської ЗОШ №1 ім. В.З.Тура.

В квітні 2010 року стартував Національний проект «Україна читає дітям», метою якого є відродження традицій читання у колі української родини, розвиток зацікавленості та заохочення дітей і підлітків до систематичного користування друкованою книгою як джерелом знань. В рамках цього проекту бібліотеки для дітей проводять цікаві зустрічі з відомими особистостями, серед яких є актори, співаки, спортсмени, письменники, журналісти, представники всіх гілок влади.

19 квітня така зустріч відбулася і в Татарбунарській бібліотеці для дітей з шанованою людиною нашого району, авторкою семи збірок поезій, поетесою Г.П. Лисою./Files/images/Зустріч з Г.П.Лисою 070.jpg

Її поезія глибоко народна і правдива, взята з самого життя. Багато її віршів завдяки мелодійності мови покладені на музику. В її збірках знайшли відображення вічні людські цінності: любов, порядність, доброта, духовність, почуття прекрасного.

І не переконати вже мене,

Що слово «Бог» я серцем розумію,

Я сію слово, може, хтось пожне,

А не пожне – я все одно посію.

Мов зачаровані, діти слухали розповідь поетеси про її дитинство, юність та суворі будні простої української жінки. Галина Пантеліївна виросла в багатодітній родині, то ж з раннього дитинства пізнала всі «радощі» сільського буття, де зранку до ночі працювали батьки, а біля них і діти. А всьому прекрасному та мудрому вона вчилася, читаючи книги. Першою великою за обсягом та самостійно прочитаною її книгою став «Кобзар» Т.Г. Шевченка, який принесла вчителька хворій маленькій Галині. Враження були неперевершені. Багато шевченківських поезій вона й зараз декламує напам’ять. І, мабуть саме ця збірка неабияк вплинула на подальшу долю Галини Пантеліївни, як поетеси.

Вона з гордістю каже: «Мене виховували книги», - і згадує «Як гартувалася сталь» М. Островського, «Молоду гвардію» О. Фадєєва та багато інших.

Поетеса читала вірші «Три святі слова», «Село Зарічне», «Мамин хліб», «Живое счастье», «Соломонів суд», «Два вовки», всіх не перерахувати. Приємно вразила присутніх Ірина Кіндрат, «Боже, навчи мене жити…» у її виконанні не лишила байдужим нікого.

Провідною думкою всієї зустрічі стали три святі слова – «спасибі», «люблю», «прости». А сама зустріч пройшла дуже тепло і цікаво, адже неможливо встояти перед силою слова і світлом, яке випромінює поетеса. Сподіваємося, ця пам’ятна подія залишила добрий слід в душах підлітків.

С.Ф. Мельник, бібліотекар читального залу 5-9 класів Татарбунарської бібліотеки для дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.