/Files/images/переговори.jpgТРЕНІНГ НАВИЧОК ВЕДЕННЯ ПЕРЕГОВОРІВ

Вам потрібно навчитись грамотно а головне результативно проводити переговори. Це вміння відтепер постійно буде вам потрібне у взаємовідносинах з представниками влади на місцях.

Переговори – це не просто ділова розмова: їх результатом має стати те чи інше важливе спільне досягнення (рішення). Будьте готові до того, що деякі переговори заберуть у вас чимало сил і нервів. Тому підготовка до переговорів є обов’язковою :

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПЕРЕГОВОРІВ:

v Ретельно проаналізуйте ситуацію;

v Чітко окресліть проблему, що є предметом переговорів;

v Дайте самі собі чітку конкретну відповідь на запитання: «Чого я хочу добитися, подолавши цю проблему? Яких результатів я очікую?»;

v І подальші запитання: «Які є доступні варіанти розв’язання проблеми? Яких кроків слід вжити, щоб реалізувати найвигідніший варіант і досягнути бажаного результату?»;

v Сумлінно врахуйте всі якісні і кількісні характеристики;

v Складіть стратегічний план переговорів.

ВИ ІДЕТЕ НА ПЕРЕГОВОРИ: декілька простих правил

v Завжди будьте пунктуальною, не запізнюйтесь; якщо в дорозі ви відчуваєте, що можете запізнитися – обов’язково зателефонуйте людині, з якою маєте зустрітися, щоб попередити про своє запізнення.

v Ваші перші вступні фрази мають бути позитивом для господарів; «я навіть не очікувала побачити ваш кабінет таким гарним та комфортним!», «у вас такі гарні квіти!»

v Намагайтеся створити атмосферу довіри; люди завжди намагатимуться зробити для вас щось гарне, якщо вони про вас гарної думки.

v Не підозрюйте іншу сторону в «поганих намірах» чи в ненадійності; тримайтеся позитивної думки доти, доки інша сторона не довела протилежне. Взаємна довіра завжди необхідна для того, аби переговори не перетворилися на дріб’язкову сварку.

v Під час переговорів тримайте в руках ручку і записник; ( не грайтеся різними предметами що лежать на столі, не чіпайте нічого з того що лежало на столі. Коли визайшли - аж поки вас не попросять: скажімо ознайомитися з документами)

v Не беріть одразу «вола за роги»у наступній частині слід «прозондувати» протилежну сторону: «що ви думаєте про ,,,,,,? Як ви думаєте, ми з вами могли би обговорити можливість того й того такого й такого,,,,,,,,?» далі, побачивши і зрозумівши позицію протилежної сторони, чітко висловлюйте власну позицію – ту, з якою ви прийшли на переговори;

v Свою пропозицію висловлюйте надзвичайно лаконічно і чітко!; деталі будете пояснювати потім: головне, щоб вашу пропозицію одразу, з перших слів зрозуміли так, як ви цього хочете. Спробуйте зробити її лише однією фразою: « моя пропозиція є такою і такою… ». Аргументи залишайте на пізніше. Основна пропозиція має звучати так, щоб не було жодних двозначностей. А обґрунтовувати її ви будете пізніше, під час «торгу».

v Не вказуйте відразу на негативні моменти; спочатку назвіть переваги, а потім вже протиставте їм негативні чинники і недоліки. Визначаючи. Що співрозмовник має рацію в якійсь деталі, ви цим обеззброюєте його: він стає терплячішим, доброзичливішим, навіть схильним до самокритики.

v В діловій розмові (переговорах) зберігайте рівні проміжки як у слуханні. Так і у висловленні власних думок (50 на 50);

v Якщо співрозмовник висловлює свою пропозицію до вас не зовсім чітко, не тягніть. А одразу уточнюйте:

- Чи вірно я вас зрозуміла……………?

- Чи означають ваші слова, що…………….?

- Чи можу я розуміти це так, що……………?

v Якщо не маєте відповіді на якесь питання – обов’язково занотуйте його і пообіцяйте, що повідомите цю відповідь найближчим часом

v Частіше ставте зустрічні питання (щоб виявити, що конкретно ваш співрозмовник має на увазі. Так ви виграєте час для обдумування своїх відповідей і для обґрунтування своєї позиції)

v Під час переговорів не покладайтеся занадто на свою пам'ять (занотовуйте як найважливіші, так і дрібні деталі)

v Демонстративно записуйте усе що каже співрозмовник: це примушує його в подальшому не відмовлятися від власних слів, «не крутити хвостом» і т.п.

v Не вірте кожній причині відмови, яку вам називають; деякі пояснення видаються обґрунтованими тільки тому, що їх можна легко висунути. Поставте собі запитання «чи нема тут ще якоїсь причини, яка. Власне, і є справжньою?»

v Попросіть співрозмовника зазначити всі ті пункти вашої пропозиції, з якими він погоджується, а далі запитайте чи не можна на підставі цих пунктів домовитися вже зараз

v В разі незгоди, серйозних сумнівів чи «незламного опору» протилежної сторони краще візьміть «тайм-аут» на один два дні;

v Ніколи не слід прагнути досягнути бажаного результату одразу й будь-якою ціною. Така тактика пізніше призведе до програшу.

v Якщо вам роблять абсолютно неприйнятну пропозицію, не поспішайте висловлювати свій протест. Якщо можливо відтягнути час, краще скажіть, щось на зразок «для мене це – несподіванка, я мушу все обдумати» або «це досить таки суперечить моїм намірам, тому я пропоную, щоб ми ще раз усе обдумали» таке відкладування досить часто стимулює співрозмовника до того, щоб пізніше безконфліктно змінити свою пропозицію.

v Ніколи не ідіть на поступки, не отримавши нічого взамін! З кожною вашою поступкою переговори стають дедалі менше вигідними. А якщо робите поступку то покажіть. Що вона для вас просто безмежно цінна, що ви буквально зі сльозами прощаєтеся з найдорожчим. І що вам було дуже важко піти на такий вимушений крок;

v Найважчі питання обговорюйте в наприкінці, коли з усіх інших питань вже досягнуто згоди, і вже ніхто з учасників переговорів не зацікавлений у їх невдалому закінченні;

v В кінці переговорів обов’язково поставте співрозмовникові прямолінійні питання: що ще залишається нез’ясованим ? що ще стоїть на заваді? Стосовно чого він ще має застереження? Чи усі умови його влаштовують? Просіть дати пряму відповідь – так ви уникнете прикрих неприємностей «пост-фактум» ( це коли вам пізніше можуть сказати «але ж цю умову ми з вами не обговорювали!...»

v В кінці переговорів обов’язково чітко повторіть уголос усі пункти, щодо яких обидві ваші сторони дійшли до порозуміння чи узгодження;

v Якщо переговори пройшли невдало (безрезультатно), раджу завершити їх на позитиві: скажіть щось подібне до «дякую за час, що його приділили цій зустрічі. Хоча нажаль не дійшли згоди. – я все ж сподіваюся, що в майбутньому ….. тому пропоную підтримувати зв'язок….» і т . д.

ВАШ ЛЕКСИКОН ПІД ЧАС ПЕРЕГОВОРІВ:

v Будь-ласка, дозвольте пояснити моє бачення проблеми… досвідчений учасник переговорів перед тим, як висувати свої пропозиції. Спочатку пояснює, що його турбує в пропозиціях іншої сторони. Так ви спонукаєте іншу сторону уважно слухати, а не висувати контрпропозицію. Окрім того, так ви демонструєте, що ви готові до того, щоб вас переконували.

v Будь-ласка, поправте мене, якщо я помиляюся… цей зворот вживають в часі обговорення питання, що може викликати серйозні розбіжності думок, суперечності. Так ви робите словесний жест відкритості і готовності до розуміння позиції іншої сторони.

v Чи можна задати кілька запитань?... «тупа» констатація фактів з вашого боку може відлякувати людей. Натомість, задаючи запитання, ви залишаєте їм можливість подискутувати і виявити помилки у викладені фактів. Дайте людям можливість почуватися невимушено.

v Чи правильно я вас зрозуміла…? Нерідко сторони в переговорах займають позицію, що базується на неповній або невірній інформації. Вживаючи наведений вище зворот, ви допомагаєте всім уникнути непорозумінь, а ще – демонструє свою щирість (вона покращує ставлення іншої сторони до вас як до гідного й чесного учасника переговорів)

v Справедливим вирішенням проблеми могло би бути…За допомогою цього звороту ваша пропозиція звучить менш впертою і безкомпромісною; ви «натякаєте» на те, що ви вже врахували інтереси іншої сторони.

v Якщо ми домовимося… А якщо ми не домовимося…Такий хід розмови підкреслює, з одного боку, взаємний виграш у разі досягнення компромісу і, з іншого боку, програш та негативні наслідки в разі недосягнення домовленостей. Зверніть увагу: ви залишаєте невигідну, неприємну альтернативу відкритою, але демонструєте впевненість, що домовленості все ж можна досягти.

ОСОБЛИВІ ПОРАДИ:

v Зосереджуйтесь на реальних проблемах, а не на власних амбіціях. Якщо ви починаєте переговори, дотримуючись певних позицій, ви мимоволі діятимете в їх межах лише через те, що бажаєте виграти, а не тому, що маєте в тому потребу. Особисте «Я» - це дуже нестабільний чинник, що не має нічого спільного із предметом переговорів. Переконайтеся, що ваше «Я» не перешкоджає вам під час переговорів. Поважайте чужі потреби, як власні. Дотримуючись цього правила, ви маєте більше шансів обминути гострі кути й узгодити позиції.

v Концентруйтеся на проблемі, а не на людях. Нехай другу сторону представляє ваш затятий «ворог»! – в часі переговорів ви маєте думати не про його «ворожу» особистість. А про вирішення проблеми. Якщо ви замість обговорення предмету переговорів почнете сваритися з недругом, такі переговори швидко зайдуть у глухий кут.

ПІДГОТОВКА ДО ІНТЕРВ’Ю :

v Запропонуйте журналістові папку з підбіркою матеріалів, що стосуються теми інтерв’ю ;

v Журналіст не є «генієм», він не може знати все нас віті ( у тому числі і те, що стосується теми інтерв’ю ), тож викладайте свої думки якомога простіше, використовуючи приклади зі щоденного життя;

v Відповідаючи на запитання, не поспішайте: ретельно обдумуйте кожну відповідь;

v На неприємні для вас запитання відповідайте перепитуванням: «що саме ви маєте на увазі?» - це допоможе вам сконцентруватися у своїй відповіді;

v Якщо журналіст задає вам «неузгоджене» (провокаційне) запитання, коротко «відсікайте» його реплікою на зразок «ми відхиляємося від головної теми»;

v Намагайтеся не допускати подальших таких спроб: «ми домовлялися говорити на іншу тему»;

v Ніколи не відповідайте на провокаційні запитання: «я вважаю це запитання провакаційним, тому відмовляюся відповідати на нього!»;

v Намагайтеся давати обґрунтовані відповіді, уникайте однослівних відповідей («так» чи «ні»);

v Закінчивши інтерв’ю з’ясуйте, коли текст статті буде готовий, щоб його можна було переглянути; узгодьте крайній термін для цього. Не забудьте записати робочий і домашній номер телефону журналіста, а також номер його «мобільного» телефону.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • MarcusJaify

    2017-03-27 02:56:28

    AlphaMan Pro - Improve male potency, muscle strength and sexual energy with this new natural vitamin complex! Hurry! Final Few Trials of TestoBoost Pro available in Your City! Penis enlarger pills AlphaMan Pro http://penisenlargerpillsusa.com/ : [b] Buy AlphaMan Pro [/b] how to delay ejaculation Visalia [b] Buy AlphaMan Pro [/b] [b] Visalia penis traction device [/b] http://penisenlargerpillsusa.com/state/visalia-penis-traction-device.htm [b] Buy AlphaMan Pro [/b] Richmond how to grow pennis [b] Buy AlphaMan Pro [/b] [b] what causes impotence Shreveport [/b] http://penisenlargerpillsusa...

  • Francisssaw

    2015-12-02 21:02:05

    Мне знакома эта ситуация. Приглашаю к обсуждению. розказ смотрел как в поезде трахнули мать, порно посказы секс с африканкой или [url=http://pornoraskazi.ru/6284-eroticheskiy_porno_rasskaz_-laquomoya_pervaya_uchitelnitsa.html]порно рассказы учителя[/url]...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.