2017 рік 7 чевня

________________________________________________________________________________

бібліотек@ без бар`ерів

17 серпня 2016 року

Даруємо радість читання, дозвілля, спілкування.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5362.jpg

На жаль, літо майже проминуло, а з ним і закінчується робота літнього майданчика бібліотеки, завдяки якому гості та жителі міста долучалися не лише до перегляду книжкових виставок, оглядів літератури та періодичних видань, а й до найрізноманітніших майстер-класів.
На протязі серпня бібліотека популяризувала тему «Про відомих українців». І сьогодні була підготовлена виставка-вшанування до 160 річчя від дня народження Івана Франка «Поет національної честі». Ця визначна дата стала приводом ще раз згадати одну з ключових постатей в історії України. Флаєра, які роздавали бібліотекарі, відображали Франка не лише як письменника, а й вченого, перекладача, публіциста, громадського й політичного діяча.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5367.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5380.jpg

В останній день роботи «бібліомайданчика» співробітники бібліотеки зібрали в одне ціле всі майстер-класи, що проводилися на протязі літа і дітям було чим зайняти свою фантазію та руки.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5385.jpg

Для кожного з нас є вибір, чим займатися у вільний час: або переглядати пасивно у черговий раз телевізор або долучатися до неординарних заходів бібліотеки. Бібліотекарі сподіваються, що у найближчому майбутньому усі відвідувачі літнього бібліомайданчика будуть і далі активно приймати участь у бібліотечному «житті».

___________________________________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`ерів

10 серпня 2016 року

Татарбунарські бібліотеки продовжують турбуватися про дозвілля наших мешканців. Цієї середи для «Бібліомайданчика» бібліотекарі підготували вже два майстер-класи, адже часу до кінця літа не так вже й багато, а скільки ще цікавого та корисного хочеться зробити!

/Files/images/bblotek_bez_barrv/CiczCGREK4M.jpg

Хоч і квітка гіацинт все ж таки весняна – але вона була обраною для майстер-класа, що підготували для малечі активні співробітники бібліотек і саме ці квіти стали окрасою незвичної вази з олівців. Діти майстрували гіацинти з гофрованого паперу, символ любові, щастя, вірності, своїми руками.

Це виявилося зовсім нескладно, а квіти вийшли як справжні. Такі квітки швидко не зів'януть і будуть довго радувати ще своєю красою та нагадувати приємний час, проведений на бібліомайданчику.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5309.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5313.jpg

Одночасно бібліотекарі продовжували популяризовувати серед населення серію книг «Знамениті українці» та організували викладку літератури по тематиці кохання «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє», а також свіжої преси,що надійшла до бібліотеки останнього тижня.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/yJuEY8zG_0w.jpg

Як не сумно, але наступної середи бібліотекарі востаннє цього літа будуть працювати на «Бібліомайданчику», всі бажаючі ще можуть долучитися до наших майстер-класів.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Бібілотек@ без бар`ерів

3 серпня 2016 року

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5293.jpg

Працівники Татарбунарської центральної бібліотеки, як завжди, вражають жителів та гостей міста своєю креативністю. Адже, як загальновідомо, кожної середи влітку працює «Бібліомайданчик» завдяки якому діти та дорослі дізнаються багато нового.

У чергову середу, 03 серпня 2016 року бібліотекарі організували книжкову виставку «Про відомих українців», а також майстер-клас «Метелики», що майструвалися всього лише з пластикових пляшок. Кожен мав змогу власними руками зробити та розмалювати фарбами яскравого, ніби живого, метелика або сонечко. «Бібліомайданчик» перетворився на казковий світ з літніми мотивами.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5282.jpg/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5277.jpg

Водночас бажаючі долучилися до книжкового огляду «Відомі українці». Зацікавив майстер-клас, або занудьгували влітку? Якщо так, отже – наступної середи з нетерпінням чекаємо на кожного з Вас! З повагою Ваша улюблена бібліотека.

__________________________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`ерів

27 липня 2016 року

27 липня, середа, працівники бібліотек знов зустрілись зі своїми користувачами та мешканцями міста на своєму майданчику. Сьогодні усі присутні на альтанці мали змогу обговорити значну державну пам’ятну дату в Україні, яка відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира це День хрещення Київської Русі-України .

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5191.jpg/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5215.jpg

З нагоди цієї визначної події ми підготували тематичну книжкову виставку «Крок за кроком до Християнства ». Кожен бажаючий городянин мав змогу ознайомитись з науково популярними виданнями з історії християнства та духовної культури України, які розкрили тему запровадження християнства на українських землях.

Щоб краще запам’ятати цю історичну дату кожному з присутньому на майданчику вручали тематичні флаєра «Володимир Великий - творець української держави», в якому описувались короткі історичні факти з цієї події.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5218.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5239.jpg

Якщо з дорослими горожанами обговорювалась така значима тема, як прийняття Християнства на Україні, то для малят ми підготували цікавий майстер- клас по виготовлянню ляльки-мотанки «зайчика на пальчик». Слов’янський народ вбачав в ляльках своїх захисників, порадників, помічників.

До них ставились з великою пошаною та звертались в радостях і бідах. Лялька «зайчик на пальчик» робиться для дітей, з метою розвеселити дитину, щоб дитя могло розповісти йому, що завгодно, саме сокровенне бажання, секрет тощо.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5249.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5256.jpg

Малята разом зі своїми матусями під нашим керівництвом з захопленням майстрували свою ляльку- оберег. Під час виготовлення ляльки потрібно було дотримуватись декількома правилам: використовувати натуральну тканину,не використовувати голку, закріплювати деталі ляльки тільки обмотуванням, нитку не обривати, всю іграшку робить на одній нитці, а саме головне «зайчика на пальчик» необхідно робити тільки в гарному настрої та з позитивним налаштуванням.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5259.jpg

Дітки були здивовані, що своїми власними руками змогли зробити зайчика, якого потім одягали на свої польці , як каблучку-оберіг.

Дякуємо всім , хто завітав до нас на майданчик. Запрошуємо в наступну середу відвідати нашу літню альтанку. До зустрічі біля фонтану!

___________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`рів

20 липня 2016 року

Знову середа. Знов бібліотека вийшла на бібліо-майданчик, де нас вже чекали наші шанувальники. Ми з задоволенням запропонували книжкову виставку «Зберегти життя на землі», де підібрали ряд цікавих книг. На їх сторінках читач знайшов найрізноманітнішу інформацію про тваринний та рослинний світ нашої країни, про її географічні та кліматичні особливості, про природоохоронну роботу в Україні.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5131.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5158.jpg

Тож актуальною виявилася і еко - бесіда «Збережемо життя на Землі»з дорослими та дітьми.

Виявилося, що діти можуть зробити чималий внесок у відродження природи рідного міста.Це –викидання сміття лише у дозволені контейнери;висаджування квітів та кущів у дворах;поливання рослин на подвір'ї у спеку;робити зауваження дорослим, які смітять та палять у громадських місцях; прибирання за собою усього сміття при виїзді на пікніки та відпочинок на природі та багато іншого. Представлена література на виставці стала дієвим порадником для всіх небайдужих до екологічних проблем, з якими кожен із нас стикається повсякчасно.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5167.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5175.jpg

Як і завжди кожен відвідувач нашого бібліо-майданчика мав змогу почитати свіжу пресу, та ознайомитись з місцевими та всеукраїнськими новинами.
Районна бібліотека для дітей сьогодні порадувала своїх користувачів яскравими книжками та дитячою пресою. Найменші малюки разом зі своїми матусями роздивлялися яскраві книжечки та читали казки в голос.
Родзинкою ж сьогоднішнього бібліо-майданчика був майстер клас зі свит-дизайну.
За допомогою кольорового гофрованого паперу, клею, кольорових стрічок, дроту та різноманітних смачних цукерок, кожен присутній на нашому бібліо-майданчику мав змогу прийняти участь у майстер-класі по виготовленню цукерково-букетного подарунка. Процес був дуже простий, цікавий та смачний. Бібліотекарі показували техніку скручування квітів та букетів, а малюки разом зі своїми близькими із захопленням робили сувеніри своїми руками, які потім із задоволенням скуштували.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5181.jpg

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5185.jpg Букети з цукерок є ідеальними подарунками, які доречні у всіх випадках. Оригінальний сюрприз радує око своєю вишуканістю і створює чудовий настрій. Це новий напрямок свит-дизайну став надзвичайно популярним і є дуже цікавим.Тож ми гадаємо, що наші малюки будуть майструвати та дивувати своїх рідних гарними квітами.

Дуже багато цікавого, інноваційного, креативного для розвитку взаємовідносин “користувач-бібліотека” може запропонувати районна бібліотека. Тож чекаємо на Вас в наступну середу на нашому бібліо-майданчику.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5138.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5144.jpg

__________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`єрів

13 липня 2016 рік

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4985.jpg

Ось і настала довгоочікувана середа. Бібліотека вийшла на свій «Бібліомайданчик», де вже з нетерпінням чекали на нас шанувальники з різноманітними питаннями, чим будемо сьогодні їх дивувати, що розказувати та читати.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5005.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5027.jpg

Як завжди ми підготували тематичну книжкову виставку. Цього разу під назвою «Світ знань відкриває книга». Городяни віком до 35 років прийняли участь у Всеукраїнському анкетуванні «Михайло Грушевський – український історик європейського значення» ( до 150 - річчя від дня народження), в якій мали змогу згадати основні дати із його життя та відповісти на такі запитання як ставлення до постаті Грушевського та чи потрібні зараз Україні такі люди.

Шанувальники новин мали змогу ознайомитись із останніми надходженнями газет та журналів.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5085.jpg

У світі є стільки захоплюючих занять! Наприклад, картина з крупи ще нещодавно була такою рідкістю, а зараз все частіше й частіше вона зустрічається серед витворів своїми руками. Здавалося б, рис, гречка, горох - це те, що ми їмо, але і в декор вони вписуються відмінно, тому ми сьогодні провели майстер клас по написанню картин своїми руками за допомогою круп, картону, клею та великого бажання.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5065.jpg

За допомогою нашого художника Устименка В.І. ознайомили всіх бажаючих з основами створення картин з крупи. Перед тим, як почати роботу, порадились, що саме збираємось зобразити. Потім простим олівцем створили ескіз на папері, продумали, яка крупа буде знаходитися на тому чи іншому шматочку малюнка. Ділянку, яку збиралися заповнювати крупою, гарненько промазали клеєм і відразу висипали крупу.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5111.jpg

Для початківців не склало особливих труднощів зобразити, наприклад, метеликів та квіти, їх і намалювати легко, і виглядає така картина дуже красиво. А чого варта картина з декоративною рибкою або ж папугою. Така картина з крупи прекрасно підійде не тільки для кухонного декору, але й для вітальні, їдальні. Це також прекрасний варіант для подарунка рідним чи друзям. Така еко - картина, зроблена з природного матеріалу та ще й власноруч порадує будь - кого своєю незвичайною фактурою. А якщо декором з круп зайняти дитину, то вона не тільки чудово проведе час, але і потренуєдрібну моторикупальців, що вельми корисно.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5085.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5101.jpg

Районна бібліотека намагається справити позитивне враження на сучасного користувача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни. Тому друзі! Маєте руки? Маєте трішки часу та терпіння? Маєте навіть бажання та натхнення! Ми із задоволенням чекаємо Вас в наступну середу на нашому Бібліомайданчику!

____________________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`єрів

6 липня 2016 рік

«Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала».

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4855.jpg

Свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня. Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами і таємними обрядами.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4911.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4916.jpg

Згідно з давніми традиціями, Івана Купала - свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню. Купальські забави відбуваються ввечері, вночі (в Купальську ніч, або, як кажуть, нічку - купалочку) і в самий день Купала.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4923.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4932.jpg

Для того, щоб ознайомити мешканців міста із походженням свята, обрядами під час святкування Івана Купала, 6-го липня на Бібліомайданчику працівниками центральної районної бібліотеки була презентована книжкова виставка «Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала».

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4936.jpg

Також бібліотекарі, оволодівши мистецтвом сторітелінгу, розповідали купальські історіїі свято, що має яскраво виражену сонячну символіку Одним із символів Купальської ночі є вінок.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4944.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4946.jpg

Сплести «правильний» вінок - це ціле мистецтво. І цього дня Татарбунарська районна бібліотека присвятила майстер - клас мистецтву плетіння вінка. До майданчика залучалися всі бажаючі перехожі, і ті користувачі бібліотеки, які вже знають, що кожної середи бібліотека дивує містян новими цікавинками не лише в літературі, а й проводить різні майстер-класи.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4951.jpg

Під час плетіння вінків розповідали, які квіти найкраще вплітати у вінок та як краще сплести аби вінок зберігся на довше. Під час майстер класу учасники між собою влаштували конкурс на краще селфі із вінком.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4956.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4958.jpg

Потім всі бажаючі мали змогу забрати його із собою аби ввечері пустити його по воді.

_________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`єрів

22 червня 2016 року

Швидко минув тиждень і ось знову прийшов час для відвідування літнього бібліотечного майданчика. Як завжди бібліотекарі вийшли в середу в місцевий парк, щоб запропонувати мешканцям міста та району до перегляду нову пресу, ознайомити з літературою, яка є в районній бібліотеці та зацікавити змістовним майстер - класом.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4824.jpg

Так співпало, що сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Вранці, 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію колишнього СРСР. На цій війні, заради тих, хто живе зараз, поклали своє життя мільйони людей. Це був один із найтяжчих і скорботних періодів в історії України: з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. Свій перелік страждань і втрат має кожна українська родина. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. У кривавих боях виборювалося право на життя і на території

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4762.jpg

Татарбунарського району, тому районна бібліотека підготувала та презентувала в читальному залі тематичну виставку – інсталяцію з елементами військових предметів та історичної, краєзнавчої літератури, присвяченої до цієї дати, частину якої можна було побачити на літньому бібліотечному майданчику.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4818.jpg

Любителям «свіжих» газет та журналів випала можливість погортати, переглянути та почитати пресу в сонячну погожу днину в парку.
/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4798.jpg
На прохання мешканців міста та наших читачів, ми повторили майстер – клас з декоративно - прикладного мистецтва – петриківського розпису, який із задоволенням демонстрував наш шановний художник Устименко В.І. Петриківський розпис сподобався всім, декілька людей виявили бажання продовжити навчання й поглибити знання про цей розпис.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4809.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4801.jpg

Ми дуже раді, що праця бібліотекарів не залишає нікого байдужим, приносить користь, тому і має результати - нових користувачів, тож запрошуємо всіх бажаючих до співпраці. До зустрічі 29 червня!

________________________________________________

"Бібліотек@ - без бар` ерів"

15.06.2016 рік

Що може змінити уявлення про бібліотеку, справити враження на сучасного читача? Бібліомайданчик знайшов вже своїх прихильників, які із задоволенням приєднуються до його роботи щосереди. Що ж цікавенького пропонували бібліотекарі цього разу? Представлення та обговорення книжкової виставки, присвяченої коханню «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє!». Головними читачами цих романів є, передусім, жінки. Авторками - теж. У центрі кожної історії – кохання та інтрига, навколо яких розгортається сюжет. Ми, намагаємось регулярно знайомити користувачів бібліотеки з новинками літературного життя, талановитими авторами й книгами, тому всі книги , які були презентовані мешканцям міста можна взяти та прочитати на абонементі районної бібліотеки.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4568.jpg

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4553.jpg

Часом важко собі уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі газети і журнали і як багато вони можуть дати будь-якому користувачу. В цих виданнях містяться оперативні відомості практично по будь-якій темі. Потрібно тільки уміти їх знайти. Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо, тому пресу, яка Вас зацікавила можна погортати в читальному залі. Але сьогодні мали змогу почитати не лише дорослі читачі а й маленькі теж. Районна бібліотека для дітей презентувала свої книги та періодику, які зацікавили малят.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4515.jpg

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4538.jpg

Прикрасою для відвідувачів сьогоднішнього бібліомайданчика був майстер – клас від нашого художника Устименка В.І по петриківському розписі. Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочете бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися. Віктор Іванович показав, як малювати основні елементи петриківського розпису крок за кроком. Глядачам залишилося лише знайти підходящий предмет або стіну, щоб відточити отримані навички. На жаль, дощ зменшив час роботи бібліомайданчика, але ми сподіваємося, що та інформація, той майстер – клас, які бібліотекарі сьогодні презентували були для Вас цікавими і корисними. До наступної зустрічі!

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4547.jpg

______________________________________________

8.06.2016 р.

«Бібліотек@ - без бар’єрів»

Татарбунарська центральна районна бібліотека знов із задоволенням поновлює на літній період роботу «Бібліомайданчика». Це оригінальна, нестандартна ідея, яка виходить за межі існуючих канонів і традиційних форм обслуговування читачів та відображає новий підхід до змісту і організації бібліотечної роботи.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4286.jpg

«Бібліомайданчик» став вже гарною традицією нашої бібліотеки, яка запроваджує нові інноваційні бібліотечні послуги населення. Влітку щотижня в середу з 10.00 до 12.00 години працівники бібліотеки будуть чекати своїх користувачів та шанувальників читання в парку, в центрі міста біля фонтану.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4231.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4224.jpg

8 червня ми з гарним веселим настроєм розпочали роботу «Бібліомайданчика». Кожен бажаючий мав змогу прочитати та ознайомитись з періодичними виданнями, які отримує читальний зал бібліотеки. В рамках підтримки інтересу до книги та читання серед підлітків та молоді, людей похилого віку та інших бібліотекарі запропонували ознайомитись з тематичною виставкою «Українська книга – завжди відкриття».

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4296.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4300.jpg

Ми, бібліотекарі, працюємо під девізом: «Здивувати інформацією. Зачарувати книгою. Розбудити фантазію і творчість». Дітей теж не залишили поза увагою, бібліотекарі показали майстер – клас по виготовленню виробів з паперу (паперопластика), кожен мав можливість спробувати скласти свою модель з паперу.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4304.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4312.jpg

Сьогодні зростає роль бібліотеки як середовища для спілкування, де читачі можуть сміливо реалізовувати свій інтерес до книжки, ділитися враженнями від прочитаного зі своїми однодумцями й бути впевненими в тому, що їх начитаність не вважатимуть дивиною. Робота «Бібліомайданчика» спрямована на залучення до читання нових користувачів, на ознайомлення мешканців міста з новими бібліотечними послугами, розкриття можливостей і талантів бібліотекарів. Тож запрошуємо Вас щосереди на зустріч з новинами та новинками у книжковому світі і не тільки.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4317.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4333.jpg

Провідний бібліотекар районної бібліотеки

Гажийська Надія

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.