Бібілотек@ - без бар`єрів! 2019 рік

Рабство ХХІ століття

31 липня
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/3107/IMG_9551.jpg
Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна. Високий рівень безробіття та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/3107/67388687_1079720378888505_9066188160945356800_n.jpg
В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.
Цю глобальну проблему, центральна районна бібліотека спільно с представниками Татарбунарського бюро правової допомоги та Громадського центру правосуддя Мережі правового розвитку міста, відзначили 31 липня на бібліомайданчику під назвою «Рабство ХХІ століття». Головною метою заходу було показати усім мешканцям міста, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми, і що треба знати як себе поводити, щоб не потрапити в тенета работоргівців.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/3107/IMG_9562.jpg
Бібліотекарями було організована книжкова викладка «Рабство ХХІ століттята його соціальні прояви», в якої були представлені книги та документальні буклети, що розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Всі бажаючі мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/3107/IMG_9560.jpg
Під час діалогу – застереження «Як не стати жертвою торгівців людьми?» мешканці міста отримували змістовну консультацію від представників правозахисту щодо протидії торгівлі людьми та як не опинитись в рабстві. Обговорювалось питання того, що работоргівля – особливо тяжкий злочин сьогодення, який за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Також роз'яснювали присутнім на майданчику городянам про те, що є декілька найбільш поширених форм торгівлі людьми, такі як: сексуальне рабство, примусова праця, жебрацтво, вилучення і трансплантація органів, «кіднепінг» тощо.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/3107/IMG_9594.jpg
Розповсюджуючи тематичні флаєра «Людина – не товар» організатори майданчика закликали усіх присутніх бути обізнаними необхідною інформацією, щоб уникнути небезпеки від торгівців людьми.

_________________________________________________

Книги, що читає весь світ

24 липня
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2407/IMG_9451.jpg
«Є два найбільших винаходи в історії людства: друкарство, що посадило нас за книги, і телебачення, що відірвало нас від них» ─ стверджував французький критик Жорж Елгоз. Згодом, з поширенням Інтернету й телебачення відійшло на другий план, не говорячи про книги. Нажаль з усіма сучасними технологіями, комп’ютерними іграми, соціальними мережами, та іншими речами, читання книг стало не таким популярним, як це було раніше. Однак, можна стверджувати, що книги можуть бути неймовірно модними, відомими та цікавими.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2407/IMG_9479.jpg
На черговому бібліомайданчику 24 липня бібліотекарі районних книгозбірень представили мешканцям та гостям міста Татарбунари книги, якими поповнилися бібліотечні фонди у 2018-2019 роках.
Книжкова виставка «Світові бестселери», наводила на думку присутніх на майданчику городян, про те як приємно під час відпустки відкрити улюблену книгу (або зовсім нову) і просто почитати, повільно перегортаючи сторінку за сторінкою, поринаючи в чарівний світ,вигаданийдля нас автором!
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2407/IMG_9511.jpg
В наш час існує дуже великий вибір книг різних жанрів і тематики. Існує можливість експериментувати і відшукати стиль написання, який стане улюбленим. Тому під час огляду «Новинки літератури», присутні ознайомились з книгами, які поповнили наші полиці за останні два роки. Вони усі чекають на свого читача, щоб разом подорожувати в часі, знайомитися з цікавими людьми, починаючи від вигаданих супергероїв до реальних особистостей, розважатись, сміятись або плакати. Нам бібліотекарям дуже приємно, коли наш читач знаходить свою улюблену книгу, яка змінює його життя назавжди, з якої отримує інформацію для роздумів, та збагачує свій внутрішній світ.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2407/IMG_9534.jpg
Кожна книга є унікальною та неповторною, має свою історію, свою родзинку та шарм. За допомогою книг ми відкриваємо для себе безліч інших світів, занурюємося в інші епохи, звичаї, культуру. За допомоги мережі Інтернет ми дізнались про топ 10 самих цікавих книг. Під час бесіди з перехожими ми рекламували ці книг та запитували про книги які були прочитані в останнє, це показало нам яку літературу читають зараз та якому жанру та направленню віддають перевагу.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2407/IMG_9500.jpg
Хочеться зазначити, що нові засоби інформації, це дуже добре, вони в деякій мірі доповнюють книги, але замінити її, замінити спілкування з нею, її значення в житті людського суспільства вони не зможуть. Тож чекаємо на вас в наших книгозбірнях, де кожен читач різної вікової категорії з різними уподобаннями знайде для себе свою книгу!

__________________________________________

Серцю властиво любити

17 липня

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1707/IMG_9275.jpg

Кохання– найзагадковіше з усіх людських почуттів, а ще - це одна з основних тем світової літератури від самого початку її існування. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. Кажуть, що про любов сказано все, але не всіма, про кохання написано багато і будуть писати про це дивне почуття завжди, поки живе людина на Землі, поки б’ється її серце, тому сьогодні 17 липня на бібліомайданчику ми доторкнулись разом з усіма присутніми до найсвітлішого людського почуття – любові.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1707/IMG_9316.jpg

Бібліотекарі районних бібліотек підготували та презентували книжкову виставку «Всьому початку є любов». Перегортаючи сторінки літературних творів поетів та письменників різних країн та часів, мешканці міста поринули у чарівний світ кохання та любові. Книги, які сподобались присутнім на майданчику городянам, можна було взяти почитати додому, відвідавши бібліотеки. Під час опитування «Любов - це…», кожен бажаючий мав змогу висловити письмово свою власну думку, за що отримував закладку для книги з висловами відомих людей про кохання.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1707/IMG_9322.jpg /Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1707/IMG_9337.jpg

Бібліотекарями районної бібліотеки для дітей була організована несподівана зустріч з домашнім улюбленцем – таксою Джеральдом, який дарував всім дорослим та дітям свою увагу та любов. Протягом заходу всі присутні отримали цікаву і корисну інформацію про догляд за тваринами, зокрема собаками, а дітлахи мали можливість створити розмальовки на свій смак.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1707/IMG_9435.jpg

На нашому сьогоднішньому майданчику ніхто не залишився байдужим, усі отримали позитив, гарні емоції та нові враження. Отож, якщо до вас прийде справжнє почуття любові та кохання, оберігайте його і не знецінюйте коштовне, дякуйте небу, зорям, квітам і обставинам, що дарують вам радість, А коли виникають сумніви, то слухайте власне серце і звертайтеся до творів класиків. Нехай це світле і чарівне почуття завжди Вас окриляє, дарує вир радощів та неймовірних емоцій!

___________________________________________________

Мій краї частина України

10 липня
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1007/IMG_9154.jpg
Татарбунарщина... Рідна сторона... Ти дивишся на нас синню Чорного моря, тихо шепочеш листвою дерев та стеблами трав. Про що розповідаєш ти, мій рідний краю? Про минуле, славне й безславне? Про гарне майбутнє? Про світлу чи трагічну долю наших дочок та синів? Про земляків, які залишили безцінний внесок у культурну спадщину?
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1007/IMG_9198.jpg
Часто можна почути, що легко любити народ, важче любити якусь конкретну людину; легко любити Україну, важче любити своє місто, село, вулицю, бо кожного дня твій погляд наштовхується на ті самі речі і ти вже не бачиш краси тополі, що росте біля твого будинку, не милуєшся величним плином Чорного моря, та й дикі качечки з лебедями, які мешкають в наший річечці «Фонтанці» не здаються нам вже казковими красунями.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1007/IMG_9212.jpg
Тому саме сьогодні 10 липня на нашому бібліомайданчику ми «залишилися вдома», тут, в рідному містечку Татарбунари, разом з городянами та гостями міста «озирнулися» довкола, згадали й побачили, який чудовий наш край, який дивовижно прекрасний він оточує нас навколо. Тут розкішна природа і багаті на таланти люди: письменники, художники, композитори, майстри декоративного мистецтва та багато інших.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1007/IMG_9247.jpg
З творчими виданнями наших поетів-аматорів бібліотекарі районних бібліотек ознайомили присутніх біля викладки книг «Мій край частина України». Мистецтво наших земляків є культурним надбанням нашої маленької батьківщини. Кожен бажаючий мав змогу погортати сторінки книг з віршами Галини Лисої, Валентина Гресь, Анатолія Чиханцова, Яни Бричак, Ніни Зеленянської, Євгенія Челишева, Лідії Серман. Їм доля подарувала талант і разом з тим поклала на їх плечі нелегкий обов’язок зробити нас ще більш людяними, навчити співчувати один одному та вірно мислити. Вони виховують нас кожним своїм твором, кожною думкою, словом, передаючи частину свого натхнення, щоб і ми здатні були творити добрі діла, підказують правильний шлях у пошуках щастя. Ми дуже горді тим, що саме на таких письменників багатий наш Бессарабський край.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1007/IMG_9257.jpg
Під час бесіди «Люди, які звеличують наш край», ми згадали про наших почесних городян міста: Бориса Байлука, Михайла Плотного, Євгенія Кравченко, Катерину Кравець, Юлію Дем`яновську, Агафію Сивоконь. Можна запитати: «Хто такий Борис Максимович Байлук?» - це самодіяльний артист оригінального жанру, фотограф, кінолог, народний умілець та просто чудова і гарна людина, яка залишила після себе дивовижні вироби мистецтва. Михайло Плотний – це вчитель та журналіст, який виховав не одне молоде покоління в дусі всеосяжної любові до історії рідного краю.
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1007/IMG_9219.jpg
Євгеній Кравченко – це лікар-хірург, який був самовідданий роботі, готовий прийти на терміновий виклик до хворого в будь-яку годину дня чи ночі та докладав максимум зусиль для одужання кожного пацієнта. Катерина Кравець та Юлія Дем`яновська – це громадські діячі та ветерани Другої Світової війни. Агафія Сивоконь – це людина, яка багато років присвятила пропаганді книги дітям та активний громадський діяч. Про наших видатних мешканцях міста можна говорити й говорити. Приємно було чути, що під час бесіди дорослі долучались до розмови згадуючи випадки з життя про ту чи іншу людину, а діти дізнавались для себе багато нового та цікавого.
Проводячи підсумки сьогоднішнього бібліомайданчика, хочеться зазначити, що ми маємо щастя жити поруч з людьми, які здатні дивувати нас своїми талантами, небуденністю і витонченістю своєї душі. Вони є носієм потужного заряду духовної енергії, яка здатна передавати краєзнавчі цінності від покоління до покоління, культивувати їх у людській душі.

___________________________________________________

В ніч коли зацвітає папороть…

3 липня
/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/66024955_1062579163935960_1569969529197428736_o.jpg /Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/65650253_1062579333935943_4545608809866854400_o.jpg


Ранок третього липня бібліотечні фахівці зустріли за збиранням квітів, але не будь яких, а призначених для плетіння особливих вінків. Спитаєте: «Навіщо?» Тому, що саме на сьогоднішньому бібліомайданчику бібліотекарі разом з городянами та гостями міста занурились в магічний світ свята Івана Купала.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/62509128_1062580043935872_6040973902434271232_o.jpg

Це свято дійшло до нас ще з давніх часів язичництва. Припадає воно на 7 липня, день літнього сонцестояння. Ім’я ж святу дав Купайло – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями, які проводяться біля води і обов'язково з вогнищем.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/65850916_1062580280602515_696888431237660672_o.jpg

Так в цей день вшановується живильна сила води і сонця. Купайло - свято молодіжне, саме звідси єднання молодих сердець на святі і оспівування в піснях хлопця і дівчини та попарне стрибання через багаття. Але духовна сила свята настільки безмежна, що на берег річки чи ставка приходять люди різного віку, усі разом готуються до свята: збирають дрова для вогнища, ставлять обрядове дерево ( часто це верба), яке прикрашають вінками та кольоровими стрічками.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/65928301_1062580373935839_871742537042231296_o.jpg

Дл/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/65942285_1062579883935888_3578538082120499200_o.jpg я більш детального знайомства з українськими народними традиціями бібліотекарі підготували книжкову виставку – експозицію «Ой на Івана, ой на Купала зірка із неба упала», де були представлені енциклопедії з українознавства, підручники з народознавства та етнографії. Під час бесіди бібліотекарі розповідали присутнім на майданчику про звичаї й традиції Івана Купала, також роздавали листівки "Святкуємо день Івана Купала", в яких розповідалося про народні прикмети під час святкових днів. Наприклад, в день Купала обов'язково треба когось облити водою. Ця дія символізує силу води і запросини дощу, якого у цей спекотний час чекають і земля, і рослини, і все навкруги. За повір'ям, цілющу силу мала навіть роса, тому багато хто намагався походити по росі в цей день.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/66003350_447542455794600_9199381431871078400_n.jpg /Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/66269557_1062580187269191_7078928409656557568_n.jpg

Але родзинкою майданчика став майстер-клас з плетіння купальських віночків «Віночки звивайте, на Купала поспішайте». Справжні дива творчої фантазії проявили діти та дорослі, виготовляючи віночки з різних трав, які є символом овіяного легендами свята. Малечі було цікаво дізнатись, що найголовніша квітка у вінку – барвінок; з лісових квітів - це ромен-зілля, боркун-зілля, материнка, чебрець, нечуй-вітер, братки; з польових – волошки, мак, сокирки, колоски хлібних зел, з городніх – любисток, м’ята, чорнобривці, ласкавці та кудрявці. Адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає та волосся береже.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/66024955_1062579163935960_1569969529197428736_o.jpg /Files/images/2019_rk/bblomadanchik/307/65953726_1062579910602552_8056006097669980160_o.jpg

Багато цікавого та корисного почули сьогодні присутні на нашому майданчику, а гарний настрій та доброзичлива атмосфера зробили наш захід незабутнім та яскравим.

___________________________________________________

Конституція – паспорт держави.

26 червня 2019 рік

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2606/65270594_1057424184451458_1198477045894479872_o.jpg

Літо! Безліч турбот у мешканців нашого міста! Знайти вільний час на відвідування бібліотек не зовсім можливо. Тому районі бібліотеки міста Татарбунари декілька років поспіль в літку розширюють свій інформаційний простір . Відтак, ми йдемо з інформацією до читачів, за межі стін бібліотек на бібліомайданчик. Ось таке неформальне обслуговування вже стало гарною звичкою , яка подобається дорослим, молоді та дітлахам.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2606/65015628_1057424901118053_8779375192720801792_o.jpg

Традиційно такскладається, що бібліотеки реагують на заходи і події загальнодержавного, регіонального та місцевого рівня. Тому тема майданчика за 26 червня освітлювала День Конституції України, який відмічається в нашій країні з 28 червня 1996 року.
Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Тому День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2606/64999865_1057424537784756_7702343715829841920_o.jpg

Хочеться зазначити, що Конституція – це не тільки надруковані статті, це те, з чим ми зустрічаємося щодня у процесі життєдіяльності. Щоб ознайомити дорослих та дітей з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, наші бібліотекарі провели нон стоп та інформаційні хвилинки «До Конституцій - з повагою, до України – з любов’ю»

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2606/65609480_1057424251118118_2482593652317093888_o.jpg

Фахівці дитячої книгозбірні розповіли дітям, про те як «народжуються» закони; пояснили, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. І вже, як завжди, бібліотекарями була організована творча майстерня, цього разу хлопчикам та дівчаткам було запропоновано скласти разом картинку з елементів пазлів.

Для дорослих мешканців міста бібліотекарі підготували книжкову виставку «Конституція – правовий компас держави», в якої була презентована правознавча, історично-довідкова література. Ця викладка дала можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського суверенітету, що триває і зараз. Також бібліотекарі розповсюджували серед городян листівки «Конституція – мить історії», з цікавими фактами про створення основного закону України.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/2606/65008637_1057424594451417_6571149896722677760_o.jpg

Під час обговорення питання: «А що таке Конституція для кожного з нас?» З відповідей дорослих та дітей на це запитання можна зробити висновок, що Конституція - це шлях у цивілізований світ, і цей шлях зовсім не усипаний трояндами, він довгий та тернистий. Але ми, українці, його подолаємо!
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш наступній бібліомайданчик 3 липня, де разом поринемо у святкові дні Івана Купала.

___________________________________________________

Пам`ятаймо!

19 червня

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1906/64824141_1052961698231040_8726240210976768000_o.jpg

Будь-яка війна є найтяжчим, жахливим випробуванням як цілого народу, так і мільйонів людей (а тим більше така страшна, якою була Друга світова).

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1906/64610767_1052960508231159_5462551363688857600_o.jpg

Знайомлячи школярів із сторінками історії про Другу світову війну нашої країни, бібліотекарі районних бібліотек під час зустрічі на бібліомайданчику розповідали про героїчні подвиги наших дідів, прадідів; проводили огляд виставки–інсталяції “У цей день почалася війна. Пам`ятаймо!».

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1906/64626202_1052960358231174_7507920742592282624_o.jpg

Дітлахи мали змогу доторкнутись до експонатів часів Другої світової війни, які люб’язно нам надали працівники районного історико-краєзнавчого музею. Усі маленькі та дорослі з захопленням та повагою приміряли на себе каску, розглядали набої, гільзи та футляр для протигазу.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1906/64867237_1052960021564541_377053546828267520_o.jpg

Діти із задоволенням взяли участь у майстер-класі з аплікації «Дружба єднає щирі серця». Кожна дитина на майданчику під керівництвом бібліотекарів дитячої книгозбірні розмальовували та вирізали фігурки дітей, які потім разом наклеїли на плакат та зробили колективну аплікацію.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1906/64913769_1052961311564412_3901867094223880192_o.jpg Історія України – це, насамперед, болючі та гіркі уроки, які слід вивчати, щоб не повторювати помилок, яких і так чимало в світовій історії.

_______________________________________

Мій татусь найкращий

12 червня 2019 р


/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1206/62306192_1047747368752473_5984443877891768320_o.jpg

З давніх-давен батько вважався головою сім’ї. Прийняття найважливіших рішень в родині завжди лягали на його плечі. Тато мав найбільший авторитет. Ніхто раніше від нього не сідав до столу і не починав їсти. Саме батько промовляв молитву та першим брав ложку до рук, а потім і вся родина. І місце за столом у нього було найпочесніше – на покуті.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1206/62347365_1047748232085720_3883335671846273024_o.jpg

Тож не дивно, що батько завжди мав бути взірцем для своїх дітей. Тож і не дивно, що 18 травня 2019 року Президентом України підписано Указ про встановлення Дня батька, який відзначається в третю неділю червня.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1206/62424890_1047748172085726_638936308663713792_o.jpg

Напередодні цього дня на літній бібліомайданчик Татарбунарських районних бібліотек завітали дітлахи. На майданчику звучав поетичний струмочок «Всім справжнім татам присвячується», де юні читачі декламували вірші, пригадували цікаві історії, а також переглядали книжкову виставку «Роль батька в житі літературних героїв». Скільки теплих, гарних, лагідних і щирих слів линули від дітей татусям, бо вони дали їм життя, є справжньою опорою і захистом родини.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/1206/64455093_1047747382085805_869365538931867648_o.jpg

Потім бібліотекарі запропонували створити подарунок таткам власноруч, намалювати їхній портрет «Мій татусь найкращий». Тут фантазії не було меж, кожна дитина малювала тата або ж дідуся (бо він є татом матусі) таким, яким собі уявляли, писали побажання.
З татом новий день встає, і починається родина, та за усю сім’ю турбота, із татом в домі спокій є. І впевненість в прийдешнім дні, бо тато за усіх нас дбає, і лихо дім наш обминає ...

______________________________________

«Світ не повторний та чудесний»

6 червня 2019 рік

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/606/61834523_1043379215855955_2347297625532792832_o.jpg


Літо…Як багато в цьому слові сплелось - відпустки, канікули, поїздки, зустрічі, враження… Виникає питання, як у рідному місті відпочити цікаво і з користю? Чим зайнятися? Що зробити для того, щоб діти та дорослі захоплююче провели разом час.
Татарбунарські районні бібліотеки намагається завжди підтримати свого читача найкращими напрацюваннями, розширеними і поглибленими знаннями та простором для дозвілля.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/606/61933239_1043378855855991_2869280424243232768_o.jpg

З цією метоювже п’яте літо поспіль дитяча та районна бібліотеки щосереди з 10.00 до 12.00 працюють в сквері біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на «Бібліомайданчику».

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/606/62041940_1043378449189365_928844702768168960_o.jpg

Перша червнева середа була присвячена Всесвітньому дню навколишнього середовища, який запросив до себе читачів різного віку з різноманітними уподобаннями."Світ навколо дитини - це світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою", - говорив відомий український педагог і письменник В. О. Сухомлинський. Заглиблюючись у цей світ, вбираючи його звуки, запахи, фарби, насолоджуючись гармонією, дитина вдосконалюється як особистість.

/Files/images/2019_rk/bblomadanchik/606/62078645_1043378669189343_480507399044595712_o.jpg Для дітей бібліотечна галявина розпочалась з важливої теми " Птахи - політ, музика й краса!" Бібліотекарі розповіли дітям про значення птахів в природі, які птахи живуть на території України та занесені до Червоної книги. Також школярі прийняли участь в майстер-класі "Пташка".

Сьогодні екологічні проблеми входять до переліку найактуальніших і визначають рівень благополуччя як всієї світової цивілізації, так і кожної країни та міста зокрема. Бібліотекарі дуже вдячні НПП «Тузлівські лимани» за світлини для тематичної виставки «Ми люди поки є природа», на яких зображені яскраві краєвиди нашого краю. Користувачі бібліотеки та перехожі з цікавістю переглядали ілюстрації, книги, журнали та буклети представлені на виставці із фондів районної бібліотеки по екології.

_________________________________________

«Бібліоте@ без бар’єрів!» 2018 рік

________________________________________________

Яблуневий Спас

15 серпня

19 серпня, за церковним календарем, відзначають Свято Преображення Господнього, або Спаса. Як і багато інших народних свят, воно поєднало стародавні народні звичаї із церковними. Це свято відоме як Яблучний Спас, бо у цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5599.jpg

Напередодні цього свята, 15 серпня, Татарбунарська центральна районна бібліотека для мешканців та гостей міста на бібліомайданчику приготувала справжнє «частування» з ароматом яблук і книжок. «Смакові пристрасті» продовжуються.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5573.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5581.jpg

Працівники бібліотеки підготували яскраву книжкову виставку-інсталяцію «Яблуневий водограй», на якій поруч з цікавими виданнями були гостинці літа: яблука, соковиті груші, сливи, виноград та традиційний пиріг з яблук.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5590.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5593.jpg

Бібліотекарі для присутніх провели огляд літератури, представленої на виставці, в якій розкриті різні назви свята Спаса, його історія, секрети вирощування фруктових дерев та цілющі властивості яблук. Провели бесіду про народні звичаї та традиції, особливості та народні прикмети свята.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5605.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1508/IMG_5606.jpg

За традицією бібліотекарі приготували майстер-клас «Вироби з фруктів», дорослі та дітлахи з задоволенням долучалися та, проявивши неабияку фантазію, виготовляли дивовижні фруктові композиції та красиві і смачні букети з фруктів.

З яблучним Спасом в народі пов'язано безліч цікавих звичаїв і прикмет. Люди свято вірять в них, бо вважають, що завдяки їм можна залишатися здоровими і отримати благополуччя для всієї родини.

_________________________________________________________

Мій рідний край - моя земля

Любов до рідного краю, до людей, що його заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5506.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5513.jpg

Зберегти і примножити історію краю, народу і родоводу; відродити найдорожче: забуте слово, прислів’я чи приказку, мелодію материнської пісні, бабусину колядку чи щедрівку, зберегти вишивки, вироби декоративного мистецтва, звичаї, традиції, обряди та історичні нариси про край є пріоритетним у роботі багатьох бібліотек.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5518.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5555.jpg

Сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес читачів до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямів. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5562.jpg

8 липня Татарбунарська центральна районна бібліотека провела краєзнавчий бібліо- майданчик під назвою «Мистецьке різнобарв’я».

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5568.jpg

Працівники бібліотеки презентували мешканцям та гостям нашого міста книжкову виставку «Твори письменників рідного краю», ознайомили з творчістю письменників-земляків, які зробили свій особливий внесок в культурну спадщину нашого району (М.Плотного, Г.Лису, В.Греся, В.Сисоєва, А.Чиханцова, В.Щеголькову, Я.Бричак та інших).

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/8_08/IMG_5569.jpg

В ході огляду спілкувалися з людьми про визначні пам’ятники Татарбунарщини та складали пазл пам’ятника Татарбунарського повстання. Також бібліотекарі провели майстер-клас з вишивання хрестиком «Краса, яку творять руки». Присутні залюбки долучались до цього дійства та мали чудову нагоду проявити власну майстерність у вишиванні хрестиком.

___________________________________________________

Вибираємо любов

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1_08/IMG_20180801_101204.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1_08/IMG_20180801_100938.jpg

1 серпня черговий бібліомайданчик Татарбунарської центральної районної бібліотеки проходив під назвою «Вибираємо любов».

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1_08/IMG_20180801_101637.jpg

Адже любов - це джерело натхнення, радості, енергії, стимул жити та творити, створювати і вдосконалюватися. Тема, яка завжди викликає багато емоцій, переживань, суперечок і без якої наше життя і взагалі не життя, як кажуть деякі філософи. Вона завжди настільки цікава, що пройти повз просто неможливо.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1_08/IMG_20180801_104114.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1_08/IMG_20180801_101748.jpg

Отож бібліотекарі і підготували книжкову виставку «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє», на якій експонувалися ліричні та прозові твори про кохання - від класики до сучасності.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1_08/IMG_20180801_105408.jpg

Досить часто ми опиняємось в полоні своїх "надуманих", ідеалізованих почуттів, а справжнє кохання проходить повз. Доповненням до книжкової виставки було експрес-опитування «Кохання - це...» мешканців нашого міста, під час якого кожен міг висловити та записати свою власну думку про кохання, за що отримували маленьку винагороду. Запрошуємо всіх закоханих на рандеву з книгою «зі смаком полуниці» до бібліотеки.

_____________________________________________________

Хрещення України-Русі: історія віків

25 липня

Щороку 28 липня в Україні відзначається православне свято - День Хрещення Київської Русі – України.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2507/IMG_5288.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2507/IMG_5292.jpg

Саме цього дня православна церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2507/IMG_5298.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2507/IMG_5306.jpg

З нагоди 1030 - річчя цього значущого для всіх українців свята Татарбунарська центральна районна бібліотека 25 липня презентувала на бібліомайданчику книжкову виставку «Українська духовна культура: від минулого до сьогодення», на якій представлена література про становлення християнства на українській землі, про державного діяча Володимира Великого.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2507/IMG_5309.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2507/IMG_5310.jpg

Бібліотекарі в ході огляду літератури проводили інформаційну хвилинку з мешканцями міста щодо історико-культурного значення цієї події.

___________________________________________________

Читаймо зі смаками разом з козаками

18 липня

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5156.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5162.jpg

Виставка – інсталяція проекту Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації «Display – кросинг», яка подорожує всією Україною та цього тижня діє в читальному залі центральної районної бібліотеки під назвою «Читай зі смаком», стала головною темою бібліомайданчика, який проводився 18 липня в центрі міста.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5186.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5222.jpg

Бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки презентували мешканцям та гостям нашого району частину виставки-інсталяції. Її незвичне та яскраве оформлення привертало увагу кожного, хто проходив повз неї.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5231.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5249.jpg

Під час спілкування бібліотекарі роздавали листівки – запрошення з пропозицією відвідати виставку в розгорнутому вигляді в читальному залі бібліотеки, адже неможливо представити всю смакову палітру, яка вміщує вісім літературних «присмаків».

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5254.jpg

Виставка ж бібліомайданчика представила лише книги зі смаком полуниці та зі смаком калини. Цікавинкою бібліомайданчика став жартівливий «Гороскоп від козаків», який прогнозував гарний настрій на цілий день.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1807/IMG_5256.jpg

Читаєш, смакуєш кожне слово, розкладаєш на полички думку автора, а потім складаєш в одне, так краще розуміється. Ці змішані почуття, відчуває кожен, хто полюбляє проводити свій вільний час з книгою.

Тож запрошуємо шанувальників книги до бібліотеки. Смакуймо разом!

________________________________________________________

Торбина сміху людям на втіху

11 липня

Український народний гумор завжди має своє неповторне забарвлення. Як відомо, щирий сміх, як і кожна щирість, ріднить людей.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1107/IMG_4999.jpg

Тож і побутують сьогодні між українцями, де б вони не мешкали, анекдоти та жарти, бо наш народ жити без усмішки не вміє, і які б труднощі та лихоліття не зустрічалися на шляху, українці завжди встигають переповісти один одному щойно прочитану або почуту чи й придуману жартівливу історію.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1107/IMG_5002.jpg

11 липня Татарбунарська центральна районна бібліотека на бібліомайданчику, який мав недвозначну назву «Торбина сміху людям на втіху», пропонувала нашим читачам ознайомитися з презентацією гумористичних видань, що містять жартівливі народні пісні, байки, співомовки, вірші класиків української літератури.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1107/IMG_4976.jpg

Гарний настрій та веселий сміх подарували незабутні П. Глазовий, Г. Сковорода, І. Котляревський, Г. Квітка-Основ’яненко, Є. Гребінка, Л. Боровиковський, Л. Глібов, М. Гоголь, С. Руданський, О. Вишня, О. Ковінька, Й. Годованець, С. Олійник, А. Косматенко. Читаючи їхні твори, людина не тільки усміхається, вона замислюється над дуже серйозними проблемами! Отаким по-справжньому непереможним є вплив гумору на людей.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1107/IMG_4989.jpg

Цікавою родзинкою був розіграш лотереї «На дні глибокого сміху» з гуморесками, де кожен, хто брав участь - отримував сюрприз. Найцікавішим моментом були розповіді свіжих жартів та забавних анекдотів від мешканців та гостей міста Татарбунари.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1107/IMG_4993.jpg

А ще, всі, хто відвідав бібліомайданчик в цей день, отримали жартівливу листівку «Рецепт гарного настрою» виготовлену власноруч бібліотечними працівниками.

_____________________________________________

Магічне свято Івана Купала

3 липня

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4934.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4944.jpg

Івана Купала (Купайла) – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов'язувалося з літнім сонцестоянням. Ім'я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4952.jpg

Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба), яке наряджали вінками й кольоровими стрічками.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4865.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4867.jpg

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотек району.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4881.jpg

Тому бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки, які 4 липня працювали на бібліомайданчику, підготували для відвідувачів бібліотеки просто неба книжково –ілюстративну виставку «В ніч, коли зацвітає папороть», де представлена література з народознавства, етнографії, статті з періодичних видань та інші цікаві матеріали.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4904.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4907.jpg

Провели для користувачів обрядовий майстер – клас плетіння вінків з польових квітів «Чарівність купальського вінка», розповіли про обрядове значення вінка.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4917.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/407/IMG_4928.jpg

Під час майстер-класу розповідали про історію самого свята «На Купала нічка мала», про традиції його проведення в різних областях України, особливо цікавими й таємничими є міфічні легенди про цвітіння папороті в ніч на Купала.

__________________________________________________________

"Пам’яті загиблих будемо гідні"

20 червня 2018 рік

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2006/35923543_816845231842689_1247023447788224512_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2006/35930071_816845055176040_7902365320671657984_n.jpg

До Дня скорботи та вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої Світової війни 1939-1945 років, їх подвигу та жертовності 20 червня в центрі міста бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки організували роботу бібліомайданчика.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2006/36036770_816845068509372_1960772275657506816_n.jpg

Мешканцям та гостям міста роздавали інформаційні флаєра «Пам’ятаємо» та провели огляд художніх та ілюстративно–документальних видань, представлених на тематичній виставці «Хай живі пам’ятають та покоління знають».

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2006/36063537_816845215176024_3223657746339463168_n.jpg Під час огляду виставки бібліотекарі провели бесіду про основні етапи війни, а читачі розповідали про своїх рідних - учасників Другої світової війни. Сьогодні вже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю у руках захищав нашу країну. Але час невблаганний, з кожним роком їх стає все менше і менше.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/2006/36086855_816845061842706_926641234221465600_n.jpg Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишиться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління. Головною метою сьогодення є виховання у підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.

_____________________________________________________________________

13 червня 2018 рік

Українська книга - завжди відкриття

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35050967_809016719292207_1506641576447705088_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35146422_809017219292157_3942725560492359680_n.jpg

Книга – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі. Важливу роль у розвитку людини будь-якого віку відіграє читання книг, адже завдяки книгам ми пізнаємо світ, як реальний, так і придуманий, чогось вчимося, вдосконалюємось.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35239554_809016732625539_193174400474808320_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35242150_809016979292181_6700858768055336960_n.jpg


«Читай українське, читай українською» - під таким гаслом 13 червня працював бібліомайданчик Татарбунарської центральної районної бібліотеки. Працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Світ сучасної української літератури», яка відкриває для читачів різнобарв’я жанрів сучасних українських авторів. Щоб дізнатися наскільки добре знають українські твори та їх авторів мешканці та гості нашого міста бібліотекарі провели вікторину.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35280116_809017139292165_6947208385527808000_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35286499_809017372625475_7503608251829714944_n.jpg

Після відповідей на запитання вікторини учасники порекомендували свої улюблені українські книги.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35330054_809017322625480_6058869454903705600_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35295516_809017029292176_4900192810084335616_n.jpg

В свою чергу бібліотекарі шанувальників і любителів читання ознайомили з новими надходженнями, а саме Т. Малярчук «Забуття», С. Жадана «Інтернат», Й. Ягелло «Тірамісу з полуницями», І. Драча «Криниця для спраглих», І. Дзюби «Чорний романтик» і т.д.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/1306/35358018_809016709292208_6737174520429281280_n.jpg

Але для того, щоб мати змогу ознайомитися із повним переліком всіх надходжень, ми запрошуємо Вас в бібліотеку. У Вас є можливість відкрити для себе щось нове, незвідане.

___________________________________________

Бібліотек@ без бар’єрів

Поет на всі часи

6 червня 2018 рік

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34708776_805262699667609_6797829324188680192_n.jpg

Нарешті прийшло таке довгоочікуване і ще, навіть, не дуже спекотне літо! Татарбунарські районні бібліотеки розпочинають роботу на літньому бібліомайданчику «Бібліотек@ без бар’єрів!», який є перспективним простором для креативності, винахідливості та мрійництва.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34268576_805262923000920_5609637638341394432_n.jpg


/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34398154_805262363000976_2146228581246697472_n.jpg

І це неповний перелік всього того, що можна не лише побачити, але й випробувати. Для кого ж діє цей майданчик? Відповідь проста: для всіх, хто прагне відпочивати з журналом, газетою або ж книжкою.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34699802_805262389667640_6686825903013494784_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34704839_805262796334266_8621344679973093376_n.jpg Для цього неважливі вік, стать, соціальний статус, професія або освіта. Враховуючи виклики сьогодення, бібліотека намагається використовувати у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу здатні привертати до себе увагу населення району, а також залучати нових відвідувачів.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34715062_805262639667615_411146597791956992_n.jpg /Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34705541_805262906334255_5480599323072790528_n.jpg


6 червня бібліотекарі організували перший бібліомайданчик до дня народження видатного поета, прозаїка, драматурга Пушкіна О. С., який у далекому 1821 році відвідав наше містечко. Користувачі та перехожі з цікавістю переглядали тематичну виставку «Поет на всі часи», на якій представлені книги та періодичні видання із фондів районних бібліотек.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34750818_805262686334277_6796234396673245184_n.jpg

Бібліотекарі пропонували перехожим інформаційні листки з біографією поета та декламувати його вірші, які вони знають напам’ять або ж зачитати з книжок.

/Files/images/2018_rk/bblotka_bez_barerv/606/34759143_805262383000974_3538005552330178560_n.jpg

Діти мали змогу намалювати героїв з казок Пушкіна О.С. та відгадати загадки.
Тож запрошуємо всіх серед буденної рутини виділити час і зазирнути до «читальної зали просто неба», яка працюватиме влітку кожної середи з 10.00 до 12.00 години.

________________________________________________________________________________

бібліотек@ без бар`ерів

17 серпня 2016 року

Даруємо радість читання, дозвілля, спілкування.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5362.jpg

На жаль, літо майже проминуло, а з ним і закінчується робота літнього майданчика бібліотеки, завдяки якому гості та жителі міста долучалися не лише до перегляду книжкових виставок, оглядів літератури та періодичних видань, а й до найрізноманітніших майстер-класів.
На протязі серпня бібліотека популяризувала тему «Про відомих українців». І сьогодні була підготовлена виставка-вшанування до 160 річчя від дня народження Івана Франка «Поет національної честі». Ця визначна дата стала приводом ще раз згадати одну з ключових постатей в історії України. Флаєра, які роздавали бібліотекарі, відображали Франка не лише як письменника, а й вченого, перекладача, публіциста, громадського й політичного діяча.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5367.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5380.jpg

В останній день роботи «бібліомайданчика» співробітники бібліотеки зібрали в одне ціле всі майстер-класи, що проводилися на протязі літа і дітям було чим зайняти свою фантазію та руки.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5385.jpg

Для кожного з нас є вибір, чим займатися у вільний час: або переглядати пасивно у черговий раз телевізор або долучатися до неординарних заходів бібліотеки. Бібліотекарі сподіваються, що у найближчому майбутньому усі відвідувачі літнього бібліомайданчика будуть і далі активно приймати участь у бібліотечному «житті».

___________________________________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`ерів

10 серпня 2016 року

Татарбунарські бібліотеки продовжують турбуватися про дозвілля наших мешканців. Цієї середи для «Бібліомайданчика» бібліотекарі підготували вже два майстер-класи, адже часу до кінця літа не так вже й багато, а скільки ще цікавого та корисного хочеться зробити!

/Files/images/bblotek_bez_barrv/CiczCGREK4M.jpg

Хоч і квітка гіацинт все ж таки весняна – але вона була обраною для майстер-класа, що підготували для малечі активні співробітники бібліотек і саме ці квіти стали окрасою незвичної вази з олівців. Діти майстрували гіацинти з гофрованого паперу, символ любові, щастя, вірності, своїми руками.

Це виявилося зовсім нескладно, а квіти вийшли як справжні. Такі квітки швидко не зів'януть і будуть довго радувати ще своєю красою та нагадувати приємний час, проведений на бібліомайданчику.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5309.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5313.jpg

Одночасно бібліотекарі продовжували популяризовувати серед населення серію книг «Знамениті українці» та організували викладку літератури по тематиці кохання «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє», а також свіжої преси,що надійшла до бібліотеки останнього тижня.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/yJuEY8zG_0w.jpg

Як не сумно, але наступної середи бібліотекарі востаннє цього літа будуть працювати на «Бібліомайданчику», всі бажаючі ще можуть долучитися до наших майстер-класів.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Бібілотек@ без бар`ерів

3 серпня 2016 року

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5293.jpg

Працівники Татарбунарської центральної бібліотеки, як завжди, вражають жителів та гостей міста своєю креативністю. Адже, як загальновідомо, кожної середи влітку працює «Бібліомайданчик» завдяки якому діти та дорослі дізнаються багато нового.

У чергову середу, 03 серпня 2016 року бібліотекарі організували книжкову виставку «Про відомих українців», а також майстер-клас «Метелики», що майструвалися всього лише з пластикових пляшок. Кожен мав змогу власними руками зробити та розмалювати фарбами яскравого, ніби живого, метелика або сонечко. «Бібліомайданчик» перетворився на казковий світ з літніми мотивами.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5282.jpg/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5277.jpg

Водночас бажаючі долучилися до книжкового огляду «Відомі українці». Зацікавив майстер-клас, або занудьгували влітку? Якщо так, отже – наступної середи з нетерпінням чекаємо на кожного з Вас! З повагою Ваша улюблена бібліотека.

__________________________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`ерів

27 липня 2016 року

27 липня, середа, працівники бібліотек знов зустрілись зі своїми користувачами та мешканцями міста на своєму майданчику. Сьогодні усі присутні на альтанці мали змогу обговорити значну державну пам’ятну дату в Україні, яка відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира це День хрещення Київської Русі-України .

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5191.jpg/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5215.jpg

З нагоди цієї визначної події ми підготували тематичну книжкову виставку «Крок за кроком до Християнства ». Кожен бажаючий городянин мав змогу ознайомитись з науково популярними виданнями з історії християнства та духовної культури України, які розкрили тему запровадження християнства на українських землях.

Щоб краще запам’ятати цю історичну дату кожному з присутньому на майданчику вручали тематичні флаєра «Володимир Великий - творець української держави», в якому описувались короткі історичні факти з цієї події.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5218.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5239.jpg

Якщо з дорослими горожанами обговорювалась така значима тема, як прийняття Християнства на Україні, то для малят ми підготували цікавий майстер- клас по виготовлянню ляльки-мотанки «зайчика на пальчик». Слов’янський народ вбачав в ляльках своїх захисників, порадників, помічників.

До них ставились з великою пошаною та звертались в радостях і бідах. Лялька «зайчик на пальчик» робиться для дітей, з метою розвеселити дитину, щоб дитя могло розповісти йому, що завгодно, саме сокровенне бажання, секрет тощо.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5249.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5256.jpg

Малята разом зі своїми матусями під нашим керівництвом з захопленням майстрували свою ляльку- оберег. Під час виготовлення ляльки потрібно було дотримуватись декількома правилам: використовувати натуральну тканину,не використовувати голку, закріплювати деталі ляльки тільки обмотуванням, нитку не обривати, всю іграшку робить на одній нитці, а саме головне «зайчика на пальчик» необхідно робити тільки в гарному настрої та з позитивним налаштуванням.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5259.jpg

Дітки були здивовані, що своїми власними руками змогли зробити зайчика, якого потім одягали на свої польці , як каблучку-оберіг.

Дякуємо всім , хто завітав до нас на майданчик. Запрошуємо в наступну середу відвідати нашу літню альтанку. До зустрічі біля фонтану!

___________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`рів

20 липня 2016 року

Знову середа. Знов бібліотека вийшла на бібліо-майданчик, де нас вже чекали наші шанувальники. Ми з задоволенням запропонували книжкову виставку «Зберегти життя на землі», де підібрали ряд цікавих книг. На їх сторінках читач знайшов найрізноманітнішу інформацію про тваринний та рослинний світ нашої країни, про її географічні та кліматичні особливості, про природоохоронну роботу в Україні.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5131.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5158.jpg

Тож актуальною виявилася і еко - бесіда «Збережемо життя на Землі»з дорослими та дітьми.

Виявилося, що діти можуть зробити чималий внесок у відродження природи рідного міста.Це –викидання сміття лише у дозволені контейнери;висаджування квітів та кущів у дворах;поливання рослин на подвір'ї у спеку;робити зауваження дорослим, які смітять та палять у громадських місцях; прибирання за собою усього сміття при виїзді на пікніки та відпочинок на природі та багато іншого. Представлена література на виставці стала дієвим порадником для всіх небайдужих до екологічних проблем, з якими кожен із нас стикається повсякчасно.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5167.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5175.jpg

Як і завжди кожен відвідувач нашого бібліо-майданчика мав змогу почитати свіжу пресу, та ознайомитись з місцевими та всеукраїнськими новинами.
Районна бібліотека для дітей сьогодні порадувала своїх користувачів яскравими книжками та дитячою пресою. Найменші малюки разом зі своїми матусями роздивлялися яскраві книжечки та читали казки в голос.
Родзинкою ж сьогоднішнього бібліо-майданчика був майстер клас зі свит-дизайну.
За допомогою кольорового гофрованого паперу, клею, кольорових стрічок, дроту та різноманітних смачних цукерок, кожен присутній на нашому бібліо-майданчику мав змогу прийняти участь у майстер-класі по виготовленню цукерково-букетного подарунка. Процес був дуже простий, цікавий та смачний. Бібліотекарі показували техніку скручування квітів та букетів, а малюки разом зі своїми близькими із захопленням робили сувеніри своїми руками, які потім із задоволенням скуштували.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5181.jpg

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5185.jpg Букети з цукерок є ідеальними подарунками, які доречні у всіх випадках. Оригінальний сюрприз радує око своєю вишуканістю і створює чудовий настрій. Це новий напрямок свит-дизайну став надзвичайно популярним і є дуже цікавим.Тож ми гадаємо, що наші малюки будуть майструвати та дивувати своїх рідних гарними квітами.

Дуже багато цікавого, інноваційного, креативного для розвитку взаємовідносин “користувач-бібліотека” може запропонувати районна бібліотека. Тож чекаємо на Вас в наступну середу на нашому бібліо-майданчику.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5138.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5144.jpg

__________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`єрів

13 липня 2016 рік

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4985.jpg

Ось і настала довгоочікувана середа. Бібліотека вийшла на свій «Бібліомайданчик», де вже з нетерпінням чекали на нас шанувальники з різноманітними питаннями, чим будемо сьогодні їх дивувати, що розказувати та читати.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5005.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5027.jpg

Як завжди ми підготували тематичну книжкову виставку. Цього разу під назвою «Світ знань відкриває книга». Городяни віком до 35 років прийняли участь у Всеукраїнському анкетуванні «Михайло Грушевський – український історик європейського значення» ( до 150 - річчя від дня народження), в якій мали змогу згадати основні дати із його життя та відповісти на такі запитання як ставлення до постаті Грушевського та чи потрібні зараз Україні такі люди.

Шанувальники новин мали змогу ознайомитись із останніми надходженнями газет та журналів.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5085.jpg

У світі є стільки захоплюючих занять! Наприклад, картина з крупи ще нещодавно була такою рідкістю, а зараз все частіше й частіше вона зустрічається серед витворів своїми руками. Здавалося б, рис, гречка, горох - це те, що ми їмо, але і в декор вони вписуються відмінно, тому ми сьогодні провели майстер клас по написанню картин своїми руками за допомогою круп, картону, клею та великого бажання.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5065.jpg

За допомогою нашого художника Устименка В.І. ознайомили всіх бажаючих з основами створення картин з крупи. Перед тим, як почати роботу, порадились, що саме збираємось зобразити. Потім простим олівцем створили ескіз на папері, продумали, яка крупа буде знаходитися на тому чи іншому шматочку малюнка. Ділянку, яку збиралися заповнювати крупою, гарненько промазали клеєм і відразу висипали крупу.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5111.jpg

Для початківців не склало особливих труднощів зобразити, наприклад, метеликів та квіти, їх і намалювати легко, і виглядає така картина дуже красиво. А чого варта картина з декоративною рибкою або ж папугою. Така картина з крупи прекрасно підійде не тільки для кухонного декору, але й для вітальні, їдальні. Це також прекрасний варіант для подарунка рідним чи друзям. Така еко - картина, зроблена з природного матеріалу та ще й власноруч порадує будь - кого своєю незвичайною фактурою. А якщо декором з круп зайняти дитину, то вона не тільки чудово проведе час, але і потренуєдрібну моторикупальців, що вельми корисно.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5085.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_5101.jpg

Районна бібліотека намагається справити позитивне враження на сучасного користувача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни. Тому друзі! Маєте руки? Маєте трішки часу та терпіння? Маєте навіть бажання та натхнення! Ми із задоволенням чекаємо Вас в наступну середу на нашому Бібліомайданчику!

____________________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`єрів

6 липня 2016 рік

«Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала».

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4855.jpg

Свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня. Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами і таємними обрядами.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4911.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4916.jpg

Згідно з давніми традиціями, Івана Купала - свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню. Купальські забави відбуваються ввечері, вночі (в Купальську ніч, або, як кажуть, нічку - купалочку) і в самий день Купала.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4923.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4932.jpg

Для того, щоб ознайомити мешканців міста із походженням свята, обрядами під час святкування Івана Купала, 6-го липня на Бібліомайданчику працівниками центральної районної бібліотеки була презентована книжкова виставка «Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала».

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4936.jpg

Також бібліотекарі, оволодівши мистецтвом сторітелінгу, розповідали купальські історіїі свято, що має яскраво виражену сонячну символіку Одним із символів Купальської ночі є вінок.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4944.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4946.jpg

Сплести «правильний» вінок - це ціле мистецтво. І цього дня Татарбунарська районна бібліотека присвятила майстер - клас мистецтву плетіння вінка. До майданчика залучалися всі бажаючі перехожі, і ті користувачі бібліотеки, які вже знають, що кожної середи бібліотека дивує містян новими цікавинками не лише в літературі, а й проводить різні майстер-класи.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4951.jpg

Під час плетіння вінків розповідали, які квіти найкраще вплітати у вінок та як краще сплести аби вінок зберігся на довше. Під час майстер класу учасники між собою влаштували конкурс на краще селфі із вінком.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4956.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4958.jpg

Потім всі бажаючі мали змогу забрати його із собою аби ввечері пустити його по воді.

_________________________________________________________________________________________

Бібліотек@ без бар`єрів

22 червня 2016 року

Швидко минув тиждень і ось знову прийшов час для відвідування літнього бібліотечного майданчика. Як завжди бібліотекарі вийшли в середу в місцевий парк, щоб запропонувати мешканцям міста та району до перегляду нову пресу, ознайомити з літературою, яка є в районній бібліотеці та зацікавити змістовним майстер - класом.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4824.jpg

Так співпало, що сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Вранці, 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію колишнього СРСР. На цій війні, заради тих, хто живе зараз, поклали своє життя мільйони людей. Це був один із найтяжчих і скорботних періодів в історії України: з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. Свій перелік страждань і втрат має кожна українська родина. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. У кривавих боях виборювалося право на життя і на території

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4762.jpg

Татарбунарського району, тому районна бібліотека підготувала та презентувала в читальному залі тематичну виставку – інсталяцію з елементами військових предметів та історичної, краєзнавчої літератури, присвяченої до цієї дати, частину якої можна було побачити на літньому бібліотечному майданчику.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4818.jpg

Любителям «свіжих» газет та журналів випала можливість погортати, переглянути та почитати пресу в сонячну погожу днину в парку.
/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4798.jpg
На прохання мешканців міста та наших читачів, ми повторили майстер – клас з декоративно - прикладного мистецтва – петриківського розпису, який із задоволенням демонстрував наш шановний художник Устименко В.І. Петриківський розпис сподобався всім, декілька людей виявили бажання продовжити навчання й поглибити знання про цей розпис.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4809.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4801.jpg

Ми дуже раді, що праця бібліотекарів не залишає нікого байдужим, приносить користь, тому і має результати - нових користувачів, тож запрошуємо всіх бажаючих до співпраці. До зустрічі 29 червня!

________________________________________________

"Бібліотек@ - без бар` ерів"

15.06.2016 рік

Що може змінити уявлення про бібліотеку, справити враження на сучасного читача? Бібліомайданчик знайшов вже своїх прихильників, які із задоволенням приєднуються до його роботи щосереди. Що ж цікавенького пропонували бібліотекарі цього разу? Представлення та обговорення книжкової виставки, присвяченої коханню «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє!». Головними читачами цих романів є, передусім, жінки. Авторками - теж. У центрі кожної історії – кохання та інтрига, навколо яких розгортається сюжет. Ми, намагаємось регулярно знайомити користувачів бібліотеки з новинками літературного життя, талановитими авторами й книгами, тому всі книги , які були презентовані мешканцям міста можна взяти та прочитати на абонементі районної бібліотеки.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4568.jpg

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4553.jpg

Часом важко собі уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі газети і журнали і як багато вони можуть дати будь-якому користувачу. В цих виданнях містяться оперативні відомості практично по будь-якій темі. Потрібно тільки уміти їх знайти. Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо, тому пресу, яка Вас зацікавила можна погортати в читальному залі. Але сьогодні мали змогу почитати не лише дорослі читачі а й маленькі теж. Районна бібліотека для дітей презентувала свої книги та періодику, які зацікавили малят.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4515.jpg

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4538.jpg

Прикрасою для відвідувачів сьогоднішнього бібліомайданчика був майстер – клас від нашого художника Устименка В.І по петриківському розписі. Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочете бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися. Віктор Іванович показав, як малювати основні елементи петриківського розпису крок за кроком. Глядачам залишилося лише знайти підходящий предмет або стіну, щоб відточити отримані навички. На жаль, дощ зменшив час роботи бібліомайданчика, але ми сподіваємося, що та інформація, той майстер – клас, які бібліотекарі сьогодні презентували були для Вас цікавими і корисними. До наступної зустрічі!

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4547.jpg

______________________________________________

8.06.2016 р.

«Бібліотек@ - без бар’єрів»

Татарбунарська центральна районна бібліотека знов із задоволенням поновлює на літній період роботу «Бібліомайданчика». Це оригінальна, нестандартна ідея, яка виходить за межі існуючих канонів і традиційних форм обслуговування читачів та відображає новий підхід до змісту і організації бібліотечної роботи.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4286.jpg

«Бібліомайданчик» став вже гарною традицією нашої бібліотеки, яка запроваджує нові інноваційні бібліотечні послуги населення. Влітку щотижня в середу з 10.00 до 12.00 години працівники бібліотеки будуть чекати своїх користувачів та шанувальників читання в парку, в центрі міста біля фонтану.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4231.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4224.jpg

8 червня ми з гарним веселим настроєм розпочали роботу «Бібліомайданчика». Кожен бажаючий мав змогу прочитати та ознайомитись з періодичними виданнями, які отримує читальний зал бібліотеки. В рамках підтримки інтересу до книги та читання серед підлітків та молоді, людей похилого віку та інших бібліотекарі запропонували ознайомитись з тематичною виставкою «Українська книга – завжди відкриття».

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4296.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4300.jpg

Ми, бібліотекарі, працюємо під девізом: «Здивувати інформацією. Зачарувати книгою. Розбудити фантазію і творчість». Дітей теж не залишили поза увагою, бібліотекарі показали майстер – клас по виготовленню виробів з паперу (паперопластика), кожен мав можливість спробувати скласти свою модель з паперу.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4304.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4312.jpg

Сьогодні зростає роль бібліотеки як середовища для спілкування, де читачі можуть сміливо реалізовувати свій інтерес до книжки, ділитися враженнями від прочитаного зі своїми однодумцями й бути впевненими в тому, що їх начитаність не вважатимуть дивиною. Робота «Бібліомайданчика» спрямована на залучення до читання нових користувачів, на ознайомлення мешканців міста з новими бібліотечними послугами, розкриття можливостей і талантів бібліотекарів. Тож запрошуємо Вас щосереди на зустріч з новинами та новинками у книжковому світі і не тільки.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4317.jpg /Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4333.jpg

Провідний бібліотекар районної бібліотеки

Гажийська Надія

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.