Про СНІД на повен голос

28 листопада 2019 рік

У підтримку ВІЛ-позитивних, щороку 1 грудня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби зі СНІДом. Свідомі громадяни роблять все аби звернути увагу суспільства на цю, здавалось би всім і так відому хворобу.
Саме з цієї нагоди в Татарбунарській центральній бібліотеці в медіа залі відбувся інформаційний – просвітницький захід «Про СНІД на повен голос». На початку заходу бібліотекарі підготували для перегляду відеострічки, про відомих зірок, естради, спорту, кінематографу, які визнали що у них СНІД, та документальне відео про значення червоної стрічки.
На зустріч з учнями професійного технічного училища були запрошенні лікарі: нарколог Івасенко Світлана Феодосіївна та дерматолог Гуцулюк Ольга Михайлівна. Під час бесіди, яка проводилася в режимі “запитання –відповідь ” медики акцентували увагу на розповіді про імунітет людини та вірусну хворобу що одержала назву «СНІД», шляхи розповсюдження та засоби боротьби з цією грізною інфекцією,що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе,щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної хвороби. А щоб уберегти себе від цієї невиліковної недуги лікарі дали пораду, що треба дбати про своє здоров’я, не спокушати долю. З розумінням і толерантністю відноситись до ВІЛ-позитивних людей. Взагалі відомо, що для цієї хвороби нема авторитетів. Кожна людина повинна знати свій ВІЛ статус. Тому і звертаються до суспільства з важливою метою, щодо необхідності зробити перевірку, тест на ВІЛ. – у найближчий амбулаторії. Лікарі кажуть, найважливіше у боротьбі з вірусом - його вчасне виявлення.
Біля тематичної виставки «Не дай СНІДу шанс!» особливу зацікавленість та жваве обговорення молодь викликала бесіда під час якої розбирали факти, пов’язані з цим захворюванням, та міфи розповсюджені в Інтернет – просторі. По закінченню заходу бібліотекарі разом з молоддю провели флешмоб на підтримку ВІЛ інфікованих, також роздали буклети молоді та рекомендували учням для прочитання матеріали з періодичних видань присвячених даній темі.

____________________________________________________

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

29 листопада 2018 рік

Щорічно 1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

/Files/images/2018_rk/snd/IMG_6733.jpg

Цей день став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Ще в середині минулого століття ніхто б і не подумав, що колись з’явиться хвороба, здатна знищити імунітет людини. Але у 1981р. у США було зареєстровано перші випадки дивної хвороби. Вона вражала імунітет людини, яка ставала беззахисною перед будь-якою інфекцією.

/Files/images/2018_rk/snd/IMG_6716.jpg

29 листопада для студентів ПТАУ бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки провели захід «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя», під час якого розповіли про історію СНІДу, про творця «червоної стрічки» — американського художника Франка Мура, який став жертвою епідемії, та продемонстрували тематичні відеоролики.

/Files/images/2018_rk/snd/IMG_6717.jpg /Files/images/2018_rk/snd/IMG_6724.jpg

На зустріч було запрошено лікарів: фтизіатра Решетніченко Н.І., нарколога Івасенко С.Ф. та кабінету довіри Кобилянську Л.П., які докладніше розповіли що таке ВІЛ/СНІД, про способи передачі вірусу від людини до людини, про симптоми хвороби, про шляхи попередження захворювання. Студенти отримали змістовний інформаційний матеріал та відповіді на питання. Наприкінці зустрічі студенти взяли участь в акції «Червона стрічка» на знак підтримки хворих на СНІД.

Сподіваємося, що такі заходи послужать своєрідним попередженням для нашої молоді і допоможуть їм зробити вибір на користь здорового способу життя.

__________________________________________________

Зупинити епідемію

21 березня 2018 рік

/Files/images/2018_rk/tuberkulez_2103/1.JPG

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я у всьому світі відзначають День боротьби з туберкульозом. Саме в цей день у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання. Підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби є метою цього дня. Щоб зупинити та перемогти хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.

/Files/images/2018_rk/tuberkulez_2103/2.JPG

21 березня в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч «Зупинимо туберкульоз» для студентів Татарбунарського ПТАУ з лікарем сімейної медицини Трофименко Валентином Валентиновичем, який розказав про основні правилазапобігання захворюванню та методи профілактики. Розповідь супроводжувалась переглядом науково – популярного фільму протуберкульоз та оглядом книжкової виставки. Впродовж заходу юнаки та дівчата задавали питання про основні симптоми та перебіг хвороби.

/Files/images/2018_rk/tuberkulez_2103/3.JPG

Трофименко В.В. зазначив: «Поінформованість набагато краща, ніж здогадки. Принаймні можна сказати, що Ви станете обережнішими, оскільки вже знаєте, як можна заразитися цією хворобою, знаєте ознаки захворювання. Тож, відповідно, будете уважно слідкувати за станом свого здоров’я і, звичайно, зможете відрізнити туберкульоз від звичайної простуди». «НАШЕ ЗДОРОВ`Я - В НАШИХ РУКАХ»- саме такого висновку дійшли всі присутні на заході.

______________________________________________

Бібліотека проти куріння

31 травня 2017 рік Акція проти тютюнопаління

31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. День відмови від куріння, заснований за ініціативою Міжнародного союзу проти раку. Всім добре відомо, що куріння — це шкідлива звичка. Та це знання не заважає курити людям всіх вікових категорій та соціальних верств. Шкода від куріння не тільки в тому, що погіршується здоров’я курця, але й тих, хто його оточує — пасивних курців. Як правило, оточення не зважає на курців — люди намагаються не думати, що це може нашкодити їм та їхнім дітям. Але, на жаль, це так. Та якщо зробити зауваження, в кращому випадку курець відійде від Вас, в гіршому…

Саме у цей день працівники центральної районної бібліотеки закликали жителів міста Татарбунари спробувати припинити курити хоча б на один день, а натомість отримати чисте повітря. Традиційна для бібліотеки акція «Бібліотека проти куріння" серед наших громадян була вже очікувана та прийнята з позитивом.

Цікаво, замислювався хтось над питанням: «А скільки людей палять навколо нас?». Бібліотекарі поспілкувалися з мешканцями на тему «Куріння – небезпечна пристрасть» та роздали тематичні листівки «Бібліотека за здоровий спосіб життя». В цей час інші проводили опитування «А Ви палите?». Всі, хто приймав участь в опитуванні, мали змогу покласти в імпровізовану цигарку свою відповідь. Всього взяли участь 68 мешканців. Виявилося, що з них палять – 29 чоловік, а проти паління – 39. Україну відносять до країн з високою розповсюдженістю паління, але нас тішить те, що татарбунарці за здоровий спосіб життя та проти паління. Багато з опитуваних чоловіків зізнавались в тому, що важко відмовитись від цигаркової залежності, тому ми закликаємо всіх підтримати та допомогти тим, хто вирішив кинути палити.

З давніх - давен найціннішим скарбом людини вважалося здоров’я. Тому хочеться побажати «Дихайте вільно та будьте здорові!»

___________________________________________________

«Разом проти СНІДу»

2016 р

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

/Files/images/snd/IMG_6657.jpg /Files/images/snd/IMG_6661.jpg

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Все людство розуміє небезпеку смертоносної хвороби СНІД і застерігає: «Будьте пильними, володійте знаннями та інформацією як вберегтися від цього лиха». Ми думаємо, що всі вже багато чули, читали і знають про цю страшну хворобу, але бібліотека не може залишитися осторонь цієї проблеми і тому ми провели в читальному залі районної бібліотеки круглий стіл «Знати, щоб жити» для студентів ПТАУ з фахівцем центральної районної лікарні Кобилянською Л.П.

/Files/images/snd/IMG_6662.jpg /Files/images/snd/IMG_6674.jpg

Метою зустрічі було ознайомлення юнацтва із захворюванням СНІД, з шляхами зараження та засобами лікування, профілактики та збереження від вірусу; розвивати почуття відповідальності за своє здоров’я та здоров’я інших людей; виховувати свідомість у підростаючого покоління. На початку зустрічі молодь переглянула декілька тематичних відео кліпів, представники клубу «Молодіжка» з районного Будинку культури презентували літературно - музичну композицію в підтримку Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Це все спонукало студентів до більш відвертої розмови з лікарем. Під час круглого столу молодь брала активну участь в обговоренні даної теми та показали неабияку обізнаність.Сьогодні сучасний світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя. Лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю.

/Files/images/snd/IMG_6678.jpg /Files/images/snd/IMG_6684.jpg

Після всієї інформації, яку ми почули та обговорили, просто неможливо не вибрати життя, тому кожному присутньому медичні працівники запропонували пройти безкоштовний тест на виявлення ВІЛ захворювання.

Кожна людина повинна до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.

Давайте разом скажемо СНІДу – НІ!

_________________________________________________________________________________________________

Бібліотека з а здоровий спосіб життя!

Акція проти куріння:

"Міняймо цукерку на цигарку"

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2648.jpg

Всім добре відомо, що куріння — це шкідлива звичка. Та ці знання не заважають курити людям всіх вікових категорій та соціальних верств. Шкода від куріння не тільки в тому, що погіршується здоров’я курця, а й тих, хто його оточує.

31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2669.jpg

Проведення таких заходів є ще однією нагодою для усвідомлення тієї великої шкоди, небезпеки, яку несе здоров’ю нації тютюнопаління. Бібліотекарі центральної районної та районної бібліотеки для дітей теж організували таку акцію в нашому місті, яка стала вже традицією під загальною назвою «Бібліотека за здоровий спосіб життя!»

На площі біля Будинку культури була оформлена книжкова виставка «Пачка цигарок – на той світ квиток». Кожен бажаючий мав змогу підійти та ознайомитись з виданнями, представленими на виставці, в яких йде мова про історію вживання тютюну, вплив куріння на організм людини в цілому та здоров'я.

Мешканці міста з задоволенням слухали інформацію про шкоду тютюну, яка лунала з уст ведучих акції. Молодь з гурту «Романтик» взяли активну участь в проведені акції, та допомагали ведучим, декламуючи вірші та вислови відомих людей на задану тему.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_4150.jpg /Files/images/kurnnya2014/IMG_2653.jpg

Використовуючи різні способи та форми роботи, працівники бібліотек проводили серед населення опитування «Про шкоду куріння», де 38 опитаних відповіли що куріння шкодить здоров’ю, 10 - байдуже, 5 – я палю та кидати не збираюсь.

Навіть деякі запеклі курці, які мають стаж паління більше 10 років , вважають, що куріння шкодить їхньому здоров’ю, але у них не вистачає сили духу кинути цю згубну звичку. Юні волонтери допомагали роздавати тематичні флаєра проти куріння , пропонували обміняти цигарку на цукерку та закликали курців прожити хоча б цей день без куріння, а надалі взагалі розпрощатися з цією шкідливою звичкою.

Під час всієї акції лунали тематичні пісні, а останнім акордом акції було знищення цигарок, які зібрали в процесі заходу. У ліквідації цигарок із задоволенням взяли участь всі учасники акції.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2690.jpg/Files/images/kurnnya2014/IMG_2669.jpg

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2744.jpg

Висловлюємо подяку всім, хто допомагав та підтримав нас у проведенні акції, хто виявився не байдужим до цієї глобальної проблеми: працівникам Будинку культури, мешканцям та гостям нашого міста, молоді, яка прийняла активну участь!

2016 р

_____________________________________________________________________________

Зупинемо СНІД , доки він не зупинів нас!

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч з нами – не в моєму місті чи селі, не в моїй області, не в моїй країні. Проте статистика – річ уперта, а ми з Вами маємо нині страшні цифри: кожен 100 – й мешканець України – ВІЛ інфікований. На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше, офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей увіці до 14 років.

Необхідно згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, треба говорити про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…

Працівники центральної районної бібліотеки ведуть активну пропаганду здорового способу життя, тому 1 грудня в центрі міста Татарбунари провели лібмоб « Що Ви знаєте про СНІД», приурочений до цієї дати. Бібліотекарі спілкувались з мешканцями міста біля тематичної виставки «Не дай СНІДу шанс!» про те, що не можна ігнорувати проблему СНІДу в нашій країні, в нашому містечку, кожному корисно знати про цю страшну хворобу. Під час бесіди роздавали листки пам’яті з короткою інформацією про СНІД.

Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, тому бібліотечні працівники чіпляли жителям червону стрічку як символ боротьби зі СНІДом.

Кожна людина повинна усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Бережіть себе!

/Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/IMG_1587.jpg /Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/PC010929.JPG /Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/IMG_1624.jpg /Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/IMG_1614.jpg /Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/PC010926.JPG

Бібліотека – за здоровий спосіб життя 2015

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. На сьогодні туберкульоз являється найпоширенішою хворобою у світі і займає перше місце серед хвороб з летальним кінцем.

У Татарбунарській центральній бібліотеці саме 24 березня 2015 року відбувся круглий стіл з лікарями Татарбунарської районної лікарні – наркологом, фтизіатром, дерматовенерологом. Вже стало традицією щороку проводити на базі бібліотеки такі зустрічі з молоддю. Спеціалісти пояснювали студентам ПТАУ – 23 правила безпечної поведінки у навколишньому середовищі, адже кожний рік, починаючи з 1990 року в Україні реєструється постійний зріст кількості захворювань такими небезпечними хворобами, як СНІД, сифіліс, туберкульоз. Ці захворювання на сьогодні – це актуальні проблеми для усього суспільства загалом. Перегляд відеофільму дуже вразила молодь. З бесіди з спеціалістами молодь дізналася багато цікавої і корисної інформації, зокрема й те, що Україна являється лідером по захворюваності на туберкульоз. Працівники бібліотеки презентували присутнім на заході студентам книжкову виставку «Здоров’я – це скарб, цінуй його» . Ця зустріч дала зрозуміти юнакам, що власне здоров’я залежить від їхнього відношення до себе.

/Files/images/tuberkuloz_ne_lishe_medichna_problema/день туберкулеза 24.03 006.jpg /Files/images/tuberkuloz_ne_lishe_medichna_problema/день туберкулеза 24.03 013.jpg

"ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ"


Здоров’я — безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. При зустрічах, розставаннях із близькими і дорогими людьми ми бажаємо їм доброго і міцного здоров’я, тому що це — основна умова повноцінного і щасливого життя. Здоров’я допомагає нам здійснювати наші плани, успішно вирішувати основні життєві задачі, переборювати труднощі, а якщо прийдеться, то й значне перевантаження. Добре здоров’я, що розумно зберігається і зміцнюється самою людиною, забезпечує їй довге й активне життя. В центральній районній бібліотеці пройшла зустріч за круглим столом із студентами ПТАУ та працівниками центральної районної лікарні.

Як зберегти своє здоров'я на довгі роки? Як бути бадьорим і впевненим у собі, не скаржитись на своє здоров'я, на постійне нездужання? На ці та інші запитання відповідали фахівці районної лікарні Гуцулюк О.М., Решетніченко Н.І., Івасенко С.Ф., Жакоті Л.Є.

Присутня на заході молодь зробила висновок, щоздоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

/Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/IMG_7650.jpg /Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/IMG_7634.jpg /Files/images/za_zdoroviy_sposb__jittya/IMG_7648.jpg

«ТУБЕРКУЛЬОЗ НЕ ЛИШЕ МЕДИЧНА ПРОБЛЕМА»


В читальному залі районній бібліотеці пройшла зустріч за кругли столом «Туберкульоз не лише медична проблема» з лікарями ЦРЛ .. фтизіатромРешетніченко Н.І.

терапевтом – Доніч Р.М. дерматологом Гуцулюк О.М. Фахівці лікарні розповіли про цю страшну хворобу, як ії уникнути та запобігтизахворюванню.

Кожен з присутніх мав можливість задати особисте питання, на яке одержував обґрунтовану, кваліфіковану, змістовну відповідь. Слухачі круглого столу дізналися про те, що в 63 кабінети в районної поліклініки від Одеського медичного лікувального закладу, можна здати розширений платний аналіз крові для любого захворювання. Всі учасники заходу залишилися задоволеними від одержаної інформації.

/Files/images/tuberkuloz_ne_lishe_medichna_problema/IMG_6646.jpg/Files/images/tuberkuloz_ne_lishe_medichna_problema/IMG_6648.jpg /Files/images/tuberkuloz_ne_lishe_medichna_problema/IMG_6647.jpg /Files/images/tuberkuloz_ne_lishe_medichna_problema/IMG_6652.jpg

СНІД

4 грудня в читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки бібліотекарі разом з лікарями центральної районної лікарні для студентів ПТАУ провели круглий стіл «Ваше життя – Ваш вибір», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі прикрасила груди молодих людей. На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь.

Бібліотекарі разом з лікарем - наркологом Івасенко С.Ф., лікарем кабінету довір`я Кобилянською Л.П., лікарем - фтизіатром Решетніченко Н.І. та лікарем дерматологом Гуцулюк О.М. надали вичерпну інформацію про наслідки інфекційних і венеричних хвороб, про ВІЛ та СНІД (історію їх виникнення, шляхи передачі та засоби запобігання від зараження).

/Files/images/snd/20131204_153611.jpg /Files/images/snd/20131204_153528.jpg /Files/images/snd/20131204_145522.jpg /Files/images/snd/IMG_5751.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.