Схилімо голови в скорботі

22 листопада 2019 рік

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0536.jpg

Щороку, наприкінці осені, наша пам'ять, наша совість вимагає від нас гучно дзвонити у Дзвони Пам’яті і Скорботи в пам'ять тих мільйонів наших співвітчизників, які на початку 30-х років ХХ століття були безвинно закатовані голодом.

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0549.jpg

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 — 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0574.jpg

До цієї дати - 21 листопада, для студентів ПТАУ працівники центральної бібліотеки організували годину пам’яті ”Геноцид українського народу». Під час заходу учнів ознайомили з історичними подіями, наслідками та причинами Голодомору на Україні. Також молодь переглянула відеофільми з елементами хроніки про голод в УРСР.

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0581.jpg

До історичної години бібліотекарі оформили та презентували книжкову виставку – реквієм «Чорні крила Голодомору», на якій представлені документи та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців.

Працівник районного історико – краєзнавчого музею Інна Найдьонова – Кіріяк надала інформацію про трагічні події на Бессарабії у після воєнний період 1946-1947 років. Коли на території України знову партійними органами було створено штучний голод, зачитала спогади свідків – мешканців Татарбунарщини.

_________________________________________________________

Схилимо голови в скорботі

25 листопада 2018 рік

Кожну четверту суботу листопада Україна поминає жертв Голодомору. В 2018 році минає вже 85 років від тих жахливих подій — подій, що своєю жорстокістю і звірячістю в людській подобі, не знаходять прикладу в історії людства. Тоді було винищено понад 7 мільйонів українського народу, які загинули в страшних муках голоду, через навмисно влаштований мор в Україні.

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

Вшановуючи пам’ять жертв голодомору українського народу, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбуласяпрезентація книжкової виставки - реквієму «Згадати тих, кого забрала біда». Бібліотекарі розповіли про причини та наслідки голодомору в Україні 1932-1933 років, переглянули документальний фільм «Голодомор 33-го року», запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув голодною смертю у страшні для України роки. На абонементі читачам провели огляд літератури «Схилимо голови в скорботі»,під час якого бібліотекарі представили книги, які містять документальні факти та спогади очевидців про страшні часи.

Сьогодні, коли від початку Голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди. На десятиліття можна засекретити архіви та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.