___________________________________________________________________

Хотіла б я піснею стати!

Хто вам сказав, що я слабка,
Що я корюся долі?
Хіба тремтить моя рука,
Чи пісня й думка кволі?

/Files/images/lesya_ukranka/IMG_3183.jpg /Files/images/lesya_ukranka/IMG_3189.jpg

Люди, як зорі, залишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ улюбленої поетеси, образ ніжний і чистий. Інколи – веселий, частіше – в задумі чи смутку. Кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе у душах нашого народу людина, ім’я якій – Леся Українка.
25 лютого – 145 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-​Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

/Files/images/lesya_ukranka/IMG_3194.jpg /Files/images/lesya_ukranka/IMG_3200.jpg

Сьогодні на честь ювілейної дати в читальному залі районної бібліотеки для студентів ПТАУ пройшов літературно – музичний вечір «Хотіла б я піснею стати» та представлена книжкова виставка «Лесин дивосвіт», де зібрана література про життя і творчість письменниці, твори видатної жінки України. Ведуча літературного вечора, Лариса Миколаївна Павлюк, з глибокою повагою та любов’ю розкривала життєвий шлях та творчість поетеси. Відчувалися і легкий сум, присутній в ліричній поезії письменниці; і глибока любов до рідної землі, неньки України. Присутні мали можливість полинути в дивовижний світ лісу, де оживали містичні герої з Лесиних дитячих уявлень. Бібліотечні працівники разом зі студентами ПТАУ переглядали відео про життя поетеси, слухали вірші у виконанні відомих українських артистів та насолоджувались музикою написаною на твори Л.Українки.
Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Нам залишилася безцінна творча спадщина геніальної дочки українського народу. Якось Павло Тичина сказав: «Нам потрібно сьогодні учитися у Лесі Українки вірному сприйняттю багатогранного життя, її новаторству, її умінню зберігати народні традиції». Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Ле­сина поезія буде жити!
2016 р.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.