Повернутися до звичайного режиму

«Уславимо героїв юних триста»

27 січня 2017 рік

Як Ви од`їджали під Крути,

Вагони скрипіли вночі.

Хотілось навіки заснути,

На маминім теплім плечі...

Дмитро Павличко

99 років тому, 29 січня 1918 року, молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ювписали нову героїчну сторінкув історію українського визвольного руху. Бій під Крутами тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з чотирьох сотень київських студентів і бійців вільного козацтва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

27 січня 2017 року в центральній районній бібліотеці пройшов День бібліографії «Уславимо героїв юних триста». Протягом дня користувачі бібліотеки отримували інформацію про героїв - крутівців. Виставка видань «Бій під Крутами», основу якої представляють матеріали, присвячені трагічним подіям під Крутами, висвітлила Телятник Т. - бібліограф районної бібліотеки, ознайомила із сторінками трагічної історії нашої держави, а також складним процесом боротьби української молоді за єдність та незалежність України.

Бесіда за книгою «Крути. Січень 1918 року» та перегляд документального фільму «КРУТИ» допомогли присутнім перенестись думкою і духом у той час, що звів українських юнаків під Крутами.

Минають роки та пам’ять про юнаків, які полягли під Крутами не згине повік. Подвиг дев’ятнадцятирічних юнаків для нас завжди буде мірилом високих патріотичних почуттів.

_______________________________________________________________________________________________

Крути – символ героїзму українського юнацтва

Є в українській історії події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є і героїчний бій молодих захисників української держави під Крутами.Це трагедія на сторінках української історії і перемога духу, яких мало в історії людства.

/Files/images/kruti/IMG_2648.jpg /Files/images/kruti/IMG_2631.jpg

В центральній районній бібліотеці для учнів 10-х класів НВК «Школи-гімназії» під керівництвом Вознюк С.Д. та Карабецької Т. І. проведено історичний вечір - пам’ять «Подвиг української молоді», присвячений трагічним подіям під Крутами. Працівники бібліотеки разом із школярами вшанували героїчний подвиг захисників незалежності нашої держави хвилиною мовчання, переглянули тематичні відеоматеріали та пройшлись сторінками історичних подій бою під Крутами. Поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти». Працівник історико - краєзнавчого музею Найдьонова – Кіріяк І. В. розповіла про те, що і наш поет із села Базар`янки - В. Гресь теж не залишився байдужим до цієї історичної дати та написав вірш «Згадаймо Крути».

/Files/images/kruti/IMG_2618.jpg /Files/images/kruti/IMG_2597.jpg

Ініціаторкою заходу стала Ельгіза Апонюк, яка щойно разом з членами групи «Південі пластуни», зокрема Апонюк Настею, Борисовою Вікторією, Глущенко Владом, Головатим Сергієм та Симаченко Андрієм, повернулися зі Львову. Діти мали змогу поділитися своїми враженнями від поїздки, де вони прийняли участь у квест – грі, присвяченій Героям Крут з однолітками. Із захопленням розповідали про хід гри та запросили бажаючих вступити до руху «Південних пластунів».

/Files/images/kruti/IMG_2605.jpg

Такі заходи є дуже актуальними у наш нелегкий час, бо заставляють кожного замислитись про такі важливі речі як любов до власної Батьківщини.

3.02.16 р.

Крути "Подвиг української молоді"

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції в сучасній Чернігівській області за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій між 4-тисячною армією Михайла Муравйова та загоном із київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько 300 осіб, тривав 5 годин. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.

/Files/images/kruti/bIE2RF-018k.jpg

У березні 1918 року Центральна Рада вирішила урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві, це була молодь, яка не мала в душі сумнівів і вагань.
У свідомості багатьох сучасників особливого значення набув бій під Крутами завдяки героїзму молодих людей, які загинули в нерівному бою. На похороні у Києві біля Аскольдової могили Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули - героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш з назвою «Пам'яті тридцяти».

/Files/images/kruti/-kPDtKzqjoQ.jpg /Files/images/kruti/vTQD78owEas (1).jpg

Серед поетів Татарбунарщини цій темі присвятив свій вірш Валентин Гресь «Згадаймо Крути» із збірки автора «Відчуйте мене!». В центральній районній бібліотеці бібліотекарі читального залу провели огляд видань, які представлені на тематичній виставці «Бій під Крутами» та влаштували для користувачів перегляд відеоматеріалу «Герої не вмирають».
Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

/Files/images/kruti/oQfp0NZVNtg.jpg 29.01. 2016 р.

Кiлькiсть переглядiв: 113

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.