Масляна йде – млинці та мед несе!

1 березня 2020 рік

Масляна, масляна
Масличком помащена
Приходь раненько
Зустрінемо тебе добренько
Вареничком, сиром, масельцем
Та рум'яненьким млинцем.

/Files/images/2020/maslyana_103/IMG_1721.jpg

У неділю, 1 березня, чудового весняного дня у медіа – залі районної бібліотеки усіх запрошених гостей літературно – музичної вітальні зустрічав щедро накритий стіл зі стравами, що традиційно готуються у дні Масляного тижня. … По - домашньому гордо на столі виблискували самовари, в чашках не встигав охолонути запашний чай, весело підморгували присутнім в'язки бубликів, пухнасті млинці чекали щоб їх хтось скоштував...Творча, святкова, гамірна та весела атмосфера витала навколо присутніх на заході, тому, що ми татарбунарці, народ волелюбний, працьовитий, співучий й вміємо шанувати народні традиції. Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає напекти та з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.
/Files/images/2020/maslyana_103/IMG_1668.jpg
Присутні на вечорі господині одна поперед одної ділилися секретами власної кулінарі, а саме, як приготувати смачні млинці та вареники, які сковорідки найкращі для випікання такої смакоти, яка начинка для вареників готується саме у цей тиждень. А саме головне кожен з присутніх мав змогу пригостити одне одного різними наїдками власного приготування.
/Files/images/2020/maslyana_103/IMG_1679.jpg
Протягом заходу гості отримали цікаву та пізнавальну інформацію про історію та традиції святкування Масляного тижня. Ведучі заходу розповіли, що символізує кожен день м`ясопуста та як в Україні святкують Масляну. Згадували народні ритуали та традиції, розповідали вірші та гуморески, відгадували загадки. Хочеться сказати, що наше свято не обійшлося і без пісень, і коли голосисті жіночки заспівали, стало усім зрозуміло, що сила пісні – невичерпна. Здавалося, що всю щедрість землі, всю красу весни, ніжність і ласку людської душі, весь високий і гордий політ думки розкриває та передає саме пісня.
/Files/images/2020/maslyana_103/IMG_1708.jpg
Свято Масляни у бібліотеці пройшло з жартами та добрим гумором, учасники дійства отримали задоволення та позитивні емоції. Тож хочеться зазначити, що масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям, внукам та правнукам.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.