Минуле з гірким присмаком

21 травня 2017 рік

Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року №431 в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

В жорна безжальної репресивної машини потрапили сотні тисяч людей. Майже в кожній українській родині можна знайти відбитки тих страшних подій. Ці рани не гояться ніколи.

/Files/images/poltichn_repres/IMG_9518.jpg

Щоб привернути увагу читачів та розповісти їм про трагічні події в історії України, в центральній районній бібліотеці оформлена тематична книжкова виставка – спогад «Великий терор». На ній представлені книги про репресії радянської влади щодо українців. Серед презентованих матеріалів – тринадцяти томне видання Левка Лук’яненка «Шлях до відродження» та «Не дам загинуть Україні!», Юрія Лавриненка «Розстріляне відродження», «Репрессии и раскулачивание по Бессарабии» Світлани Матвєєвої, «Історія ГУЛАГу» Енни Еппломб, «Реабілітовані історією» та інші. Книжкова виставка спрямована на відродження національної пам'яті, яка висвітлює питання щодо жертв політичних репресій, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

/Files/images/poltichn_repres/IMG_9528.jpg

Сьогодні не має бути жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій. Злочини, яким немає прощення, минуле з гірким присмаком у світлі воскреслої правди постає перед нами по-новому.

Пам’ятати трагічні сторінки своєї країни це є національний і духовний обов’язок кожного українця. Це та пам’ять, на якій будується наше майбутнє.

Тож ревно помолімося за всіх,
Кого сувора доля не пригорне,
Хто не зазна ні радості, ні втіх,
За всіх, кого нещадно чавлять жорна,
Кому завмер у горлі криком сміх,
Чиї неясні дні, як ночі, чорні.
Ти, Боже, їх у темряві не кинь,
Благослови їм шлях серед пустинь.

Ю. Клен


_____________________________________________________________________________

Забуттю не підлягає

Наші душі вкраїнські жили і живуть,

Наші душі вкраїнські ніколи не вмруть!

Від 21 травня 2007 року,третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій. В читальному залі районної бібліотеки оформлена тематична книжкова виставка «Забуттю не підлягає». Книги, які підібрані на експозиції, висловлюють трагедію нашого народу: «розкуркулення», сталінські репресії, повоєнні репресії. Ознайомлення з книжковою виставкою, яка розкриває питання щодо жертв політичних репресій, є в свою чергу національним і духовним обов’язком кожного українця. Це пам’ять, на якій будується наше майбутнє. Виставка діятиме протягом тижня.

/Files/images/poltichn_repres/IMG_4030.jpg

"Пам’яті безвинно звинувачених”

Кожної третьої неділі травня Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій. Дата встановлена з метою належного вшанування тих, хто став жертвами політичних репресій; привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. В читальному залі районної бібліотеки протягом дня користувачі мали змогу ознайомитися із сторінками історії України задля запобігання таких страшних речей у майбутньому.

/Files/images/poltichn_repres/IMG_4040.jpg /Files/images/poltichn_repres/IMG_4044.jpg

Сьогодні вже нема жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій, немає і не може бути. Тематична книжкова виставка «Забуттю не підлягає» розкриває усі наявні матеріали з цієї тематики, які знаходяться у фондах центральної районної бібліотеки.

/Files/images/poltichn_repres/IMG_4049.jpg

На жаль, в історії нашої країни багато таких трагічних сторінок. Те пекельне полум’я загартовувало українську націю. Ми згадуємо минуле, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому. Драматичні події, які пережив український народ, доводять, що насильство і тоталітаризм ніколи не приносили добра. Майбутнє України можливо побудувати тільки на принципах демократії, верховенства права та рівності перед законом.

2016 р

Кiлькiсть переглядiв: 144

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.