Війна немає забуття!

4 травня 2017 рік

Спасибі вам, сивоголові,
Вітчизни-матері сини!
Немає правди у війни,
Вона лиш в мирі та любові.
О. Лупій

Щороку 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, а 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років.

Не зникне в пам’яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацизмом. В ці дні урочистої пам’яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: «Ми завжди будемо берегти пам'ять про великі події, передаючи їх подвиг від покоління до покоління».

/Files/images/2017/vyna_nema_zabuttya/IMG_9138.jpg /Files/images/2017/vyna_nema_zabuttya/IMG_9141.jpg

З нагоди вшанування героїзму українського народу під час Другої світової війни в центральній районній бібліотеці для студентів ПТАУ пройшов вечір - пам’яті «Війна немає забуття!». Ведучі заходу розповіли присутнім про одну із сторінок історії нашої Бессарабії в цій війні. Нам надзвичайно важливо, щоб юне покоління знало, як в жорстоких битвах з ворогом, проявляючи стійкість і самовідданість, патріотизм й непохитну волю, здійснили подвиг наші земляки разом із військовими.

Війна – це завжди страшно… Це – кров, біль, сльози, втрата рідних, сподівань… Тематична виставка – інсталяція «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих», присвячена річниці перемоги над нацизмом, оформлена разом з в. о. директора районного історико – краєзнавчого музею Найдьоновою – Кіріяк І.В. Юнацтво мало змогу доторкнутися до уламків зброї та особистих речей солдат часів Другої Світової війни. Їх вразило те, що це особисті речі тих, хто так і не повернувся додому, не мав змоги обійняти своїх близьких.

/Files/images/2017/vyna_nema_zabuttya/IMG_9110.jpg

Біля книжкової виставки «1939-1945. Шана за подвиг, вдячність за мир» учні ПТАУ ознайомились з документальними книгами воєнної тематики, які розкривають роль України й українців у Другій Світовій війні, а найголовніше - внесок українського народу в перемогу над нацизмом, починаючи від 1 вересня 1939 року, коли українці стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією...

Кажуть, що коли куля влучає у людину, то рана нагадує квітку червоного маку. Можливо, тому ще з часів першої світової війни квітка червоного маку у Європі використовується як символ пам’яті по загиблим у війні. Червоний мак, як символ пам’яті жертв війни, вперше використано в Україні на заходах, приурочених річниці завершення Другої світової війни, у 2014 році. Працівники відділу обслуговування провели майстер - клас із виготовлення маків пам’яті. Молодь із задоволенням долучилася до майстрування квітки, згодом кожен зміг забрати виріб собі на згадку.

/Files/images/2017/vyna_nema_zabuttya/IMG_9130.jpg

Можна по-різному ставиться до цієї війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував Батьківщину. Наш обов'язок – бути гідними їхнього життєвого подвигу, утверджуючи мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі.

_______________________________________________________________________________________

тематична Виставка - інсталяція

22 червня 2016 р.

/Files/images/bblotek_bez_barrv/IMG_4762.jpg

22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Вранці, 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію колишнього СРСР. На цій війні, заради тих, хто живе зараз, поклали своє життя мільйони людей. Це був один із найтяжчих і скорботних періодів в історії України: з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. Свій перелік страждань і втрат має кожна українська родина. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. У кривавих боях виборювалося право на життя і на території Татарбунарського району, тому районна бібліотека підготувала та презентувала в читальному залі тематичну виставку – інсталяцію з елементами військових предметів та історичної, краєзнавчої літератури, присвяченої до цієї дати.

___________________________________________________

«Пам’ять про Вас в нашім серці жива»

/Files/images/druga_svtova_vyna/IMG_3960.jpg

Минають роки, відлітають у вічність… Більше семидесяти років минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. В жахіття Другої Світової війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.

/Files/images/druga_svtova_vyna/IMG_3949.jpg

У читальному залі центральної районної бібліотеки працівники відділу обслуговування провели урок мужності «Свято, що гуртує покоління», про події Другої Світової війни саме в Татарбунарському районі. Мова йшла про бої, які вела батарея під командуванням старшого лейтенанта І.М.Барінова, який загинув під час бою під Татарбунарами. Переглядали відеоматеріал «Задля Великої Перемоги» з відображеними подіями Другої Світової війни; біля виставки «Шляхами мужності і слави» присутні мали змогу ознайомитися з листами до рідних, написаних солдатами з фронтів під час короткого відпочинку між бомбардуваннями та атаками ворога, нагородами рядовим та офіцерам, переглянути фотографії наших героїв, ознайомитись з історичною літературою «Україна в Другій Світовій війні».

/Files/images/druga_svtova_vyna/IMG_3924.jpg /Files/images/druga_svtova_vyna/IMG_3929.jpg

Символом пам’яті про тих, хто загинув під час Другої Світової та гине на Сході України у боротьбі за незалежність, сьогодні є червоні маки. Червоний колір – це колір кохання, життя і водночас колір крові тих, хто загинув, захищаючи наше майбутнє. Працівники читального залу розповіли присутнім про значення маку в українських народних традиціях, про появу цього символу пам’яті у світі та в Україні зокрема. В майстер-класі по виготовленню маків приймали участь всі присутні на заході. Час промайнув швидко. Виготовляючи власними руками цю квітку, що символізує шану і пам’ять, ми вкладаємо свою душу та серце. Це наш маленький внесок у відзначення 71-ї річниці Перемоги над нацизмом.

/Files/images/druga_svtova_vyna/IMG_3940.jpg /Files/images/druga_svtova_vyna/IMG_3946.jpg

Летять і летять роки мов журавлині ключі у далекий вирій.

Але вони ніколи не заберуть з собою нашу пам'ять. Слава Героям!

2016 р

 
	
Кiлькiсть переглядiв: 89

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.