«Бібліотека - відкритий світ інформації»

20 - 26 березня 2017 рік

У сучасному суспільстві новомодні гаджети стрімко витісняють таку важливу складову повноцінного всебічного розвитку особистості як читання книг. У кращому випадку підростаюче покоління вибирає електронні видання, але не можна уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію та взяти до рук цікаву книгу.

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8490.jpg /Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8511.jpg

Кожного року навесні в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8290.jpg /Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8540.jpg

Основне завдання для бібліотекарів під час проведення тижня книги – дати молоді максимум інформації з актуальних питань сьогодення, допомогти усвідомити значення інформації для особистого розвитку, сприяти формуванню інтелектуального потенціалу, вміння користуватися інформацією. А головне залучити молоде покоління до читання, домогтися, щоб друковані видання - книга, газета, журнал – стали їх постійною потребою.

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8491.jpg /Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8494.jpg

Протягом тижня Татарбунарська центральна районна бібліотека проводила для молоді багато цікавих та змістовних заходів, де юнаки мали змогу показати свої знання, вміння та творчі здібності.

Біля виставки – інсталяції «Енеїді – 175» юнаки заринулись в національний колорит українського побуту й традицій, народного гумору та ворожіння. Під впливом жартівливого змісту «Енеїди» дівчата робили особисті світлини.

Користувачам читального залу було запропоновано спробувати себе в ролі ілюстраторапри оформленні книжкової виставки – реклами «Книги, що знають усе». Це своєрідне об'єднання бібліотекаря і читача у вирішенні традиційних, суто бібліотечних завдань. Всім, хто брав участь в створенні виставки, було цікаво, тому що оформлення виставки – це своєрідний дизайн, де треба дотримуватись таких критеріїв, як актуальність, доступність, цікавість та естетичність.

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8513.jpg

Молодь – особлива категорія читачів. Вона потребує великої уваги, індивідуального підходу і неформального обслуговування. Щоб зацікавити її для відвідування бібліотеки, ми намагаємось використовувати інноваційні форми роботи, які не тільки задовольняють потребу в читанні, але й сприяють реалізації різноманітних творчих можливостей та спілкуванню серед юнаків. Свою ерудицію дівчата та хлопці показали в міні – грі «Книжковими стежками». Це була своєрідна подорож по книжковим виставкам читального залу.

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_8543.jpg

Протягом всього тижня працівники бібліотеки знайомили читачів з новими надходженнями - книгами, газетами, журналами, що надійшли до бібліотеки на початку 2017 року. «Книжковий калейдоскоп» з відео презентацій «Читаймо українські книги» і «Книги, що знають усе», допомогли краще та яскравіше розкрити зміст нових надходжень бібліотеки. Наші читачі залишились дуже задоволеними, адже нові книжки завжди приємно переглянути, погортати, почитати…

Тиждень дитячої та юнацької книги вже минув, але бібліотекагостинно чекає на своїх читачів.Ми прагнемо і надалі реалізовувати всі свої можливості на користь своїм читачам та зробити бібліотеку найпривабливішим місцем для молоді і не тільки…

_______________________________________________________________________________________________

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3650.jpg

«Пізнавай світ через книгу!»

Сила книги безмежна. Спілкування з книгою допомагає нам оволодіти певними знаннями, засвоїти досвід попередніх поколінь, ознайомитися із культурними надбаннями різних народів та відкриваєцікавий безмежний навколишній світ.

В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. В Татарбунарській центральній районній бібліотеці з 25 по 31 березня відбувся Всеукраїнський тиждень юнацької книги під загальним гаслом «Пізнавай світ через книгу!»

Розвиток інформаційного суспільства диктує нові умови у способах і засобах просування книги та читання. Зараз пріоритетним є розвиток традиційних методів із застосуванням новітніх технологій.

/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3643.jpg/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3611.jpg

В рамках тижня проведено огляд книжкової виставки «Світ знань відкриває книга» де користувачі мали змогу ознайомитись та переглянути літературу по різній тематиці, що допоможе у навчанні.

В бібліотеці особливу атмосферу в день бібліографії «Сучасна Україна читає», створив бібліограф. Молодь мала скласти «Бібліотечне доміно» завданням якого було переглядання кадрів із фільмів, прочитання уривків з художніх творів, вибір головних героїв та знайти зв’язок міх ними.

Під час відео-подорожі «Видатні особистості України» відбулася демонстрація кадрів із фільмів та читалися епізоди із улюблених творів яки в цьому році були ювілярами. Протягом цього тижня мешканці нашого міста приймали участь у фото акції «Впіймані на читанні», під час якої «ловилися» моменти, коли люди читали книги і газети та фіксувалися за допомогою сучасних гаджетів.


/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3599.jpg /Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3574.jpg

Цікавим акордом Тижня юнацької книги була гра-квест «Кидай мишку – бери книжку». Квест – гра нового покоління, де для знайомства з відділами бібліотеки та її довідково-бібліотечним апаратом ми бібліотекарі використали пошуково-ігрову форму, юнаки розгадували загадки на логіку та кмітливість, відгадували авторів уривки творів які декламувались та показували уміння користуватися енциклопедіями. Винагородою для переможців та учасників квесту був солодкий фуршет. Читачі нашої бібліотеки нам доказали що вони завжди активні, сучасні та кмітливі. Їх цікавість до книги ніколи не згасає.

Заключним яскравим фінішем тижня став флешмоб «Бібліотека, відкритий світ ідей». Флешмоб вважається одною із самих сучасних форм привернення уваги, залученная нових читачів та реклама бібліотеки,

Всі учасники квест гри зібралися біля бібліотеки. Молодь тримала в руках яскраві літери з надписом «Я люблю читати!» та розмальовані повітряні кульки.


/Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3553.jpg /Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3508.jpg /Files/images/tijden_yunatsko_knigi/IMG_3534.jpg

У наш складний і бурхливий час , коли стрімко зростає потік інформації ми раді, що молодь звертається до бібліотеки та знаходять у нас потрібні відповіді, літературу, та можливість спілкування. Наша мета розвинути в них творчий потенціал та любов до читання.

2016р

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.