"Global Shevchenko"

2017 рік

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_8057.jpg/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_8118.jpg

Працівники відділу культури Татарбунарської райдержадміністрації та шанувальники творчості Тараса Григоровича Шевченка долучилися до міжнародного флешмобу "Global Shevchenko"- з нагоди 203-ї річниці від дня його народження.

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_8166.jpg

З 10 лютого до 8 березня бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки розміщували фото своїх користувачів біля пам’ятника Тарасу Шевченку та публікували в соцмережі Facebook.

Головна мета флешмобу – вшанувати пам’ять про великого Кобзаря, показавши пам’ятники, встановлені по всьому світу та Україні, що свідчило б про його визнання та любов українського народу.

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_8149.jpg

9 березня, о 16:00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралися всі бажаючі та одночасно зачитали вірш "В казематі"(Мені однаково, чи буду…). Акція біля пам’ятника не обмежилася читанням лише одного вірша. Впродовж заходу звучали твори поета різноманітної тематики, адже вони актуальні повсякчас.

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_8128.jpg /Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_8125.jpg

Тараса Шевченка можна поправу назвати найвідомішим у світі українцем. В Україні та світі встановлено 1385 пам’ятників Кобзареві, з них 1256 – в Україні та 129 – за кордоном у 35 країнах. І дуже радує те, що один із цих пам’ятників знаходиться у нашому рідному місті Татарбунари.

_____________________________________________________________________

Тарас Шевченко - духовний символ України

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКА ВИСТАВКА до 202-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/wvU_HmH7j_M.jpg

Минуло понад 200 років від дня народження Т.Г.Шевченка - справжнього генія, ім`я якого стало символом України. Він став для українців знаковою постаттю, взірцем мужності, патріотизму, великого таланту, сили духу, тому й сьогодні його слово живе серед нас.Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь, як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_3367.jpg /Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/KF7iIrG1jMo.jpg

В Будинку культури при проведенні «Шевченківських вечорниць» бібліотечні працівники районних бібліотек для дітей та дорослих підготували розгорнуту літературно – мистецьку виставку «Тарас Шевченко - духовний символ України». Для учнів 9 – тих класів Татарбунарського НВК «Школи – гімназії» та запрошених гостей провели огляд видань представлених на виставці. Частина виставки була присвячена художнім роботам гуртківців Будинку дитячої творчості, написаних за творами поета. Шевченкове слово наші читачі не тільки втілили в малюнки, а й у вишивках «Заповіту» та портреті Т.Г.Шевченка, який прикрашав зал.

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/NoSWOBE5j-Q.jpg /Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/rh2r3R-6nK8.jpg

За півтора століття після смерті поета накопичений величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів, громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства, військових, політиків, рідних і близьких поета, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд. Всіх хто зацікавився цією темою запрошуємо до читальних залів наших бібліотек.

2016 р

Кiлькiсть переглядiв: 89

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.