У витоків нашої писемності

Напевно, ніхто з нас, особливо, не задумувався над тим, яке значення для кожного народу має писемність, а разом з нею і культура. Адже писемність і культура – поняття взаємопов’язані і невід’ємні. Вони є не лише необхідністю для людини, а й показником народності. Сучасна українська абетка взяла початок з слов’янської писемності, творцями якої були святі Кирило і Мефодій. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

/Files/images/den_pisemnost__kulturi/IMG_4114.jpg

Просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур. Тому 24 травня – це день, який об’єднує всі слов’янські народи і дає змогу кожному поринути в історію та виховати в собі часточку патріотизму.

/Files/images/den_pisemnost__kulturi/IMG_4117.jpg

В центральній районній бібліотеці в цей день пройшла історична мандрівка «У витоків нашої писемності». Завдяки цій мандрівці наші читачімали змогу отримати інформацію від бібліотекарів про засновників слов'янської культури та писемності Кирила і Мефодія. Сьогодні ми сприймаємо алфавіт як належне, забуваючи про те, який це незвичайний винахід. Цінність алфавіту полягає у витонченій простоті, у здатності виражати широкий діапазон звуків за допомогою двадцяти-тридцяти окремих букв.

/Files/images/den_pisemnost__kulturi/IMG_4112.jpg

Користувачам юнацького віку було запропоновано самим вигадати та записати власний алфавіт, тобто самим долучитися до створення мови, яку б розуміли саме вони. Сам процес розробки та створювання нових ієрогліфів та літер їм дуже сподобався, але всі присутні на заході однозначно висловились, що мова та абетка - один з найдивовижніших скарбів, який людина створила за свою історію, бо завдяки цьому мають можливість спілкуватися, записувати свої думки не лишень маленька групка людей, а цілі народи.

Мова служить єдиним засобом вираження думок і почуттів, засобом спілкування між людьми, це вона поєднує спільноту людей в націю і сприяє єдності її культури та звичаїв.

2016 р

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.