Поет національної честі

до 160 річчя від дня народження Івана ФРАНКА

/Files/images/rzne/IMG_5445.jpg

Іван Франко – одна з найяскравіших постатей в українській історії. Поет і публіцист, прозаїк і драматург, економіст, учений, енциклопедист, політик, перекладач,З любов’ю і шаною вимовляємо ім’я Івана Франка, відзначаючи його 160-ту річницю від дня народження.

З нагоди ювілею Івана Франка районна бібліотека презентує для своїх користувачів книжкову виставку «Поет національної честі» на якій представлені друковані, критичні матеріали, монографії, про основні сторінки життя і творчості письменника, художні твори, ліричні збірки поета, спогади відомих людей, які знали Івана Франка. Книжкова виставка дає змогу як найкраще збагнути велич постаті Івана Франка, його талант, титанічну працездатіність та бажання змінити на краще цей світ

/Files/images/rzne/IMG_5446.jpg /Files/images/rzne/IMG_5448.jpg

Запрошуємо усіх шанувальників творчості поета до районної бібліотеки.

2016 рік

________________________________________________________

Євген Коновалець – борець за незалежність ,

та справжній патріот України

В 2016 році Україна відзначє на державному рівні ювілей славетного українця Євгена Коновальця. 125 років пройшло від дня народження видатного політичного та військового діяча України, полковника армії Української Народної Республіки, команданта Української військової організації, голови Проводу українських націоналістів і голови Організації українських націоналістів Євгена Михайловича Коновальця.

/Files/images/rzne/IMG_5443.jpg

В читальному залі районної бібліотеки з цієї нагоди оформлена книжкова виставка. В основі виставки– книжки з фонду районної біблотеки, що проливають світло на життя і діяльність ЄвгенаКоновальця та історію українського національно-визвольного руху 20–30-х рр. ХХ ст.

Всіх охочих запрошуємо відвідати нашу виставку за адресою: м. Татарбунари,вул.,Горького, 4 Виставка триватиме до кінця вересня.

__________________________________________________________

/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1847.jpg

Вогонь не згасне, не замре…

На Вас, завзяті – юнаки,

Що возлюбили Україну,

Кладу найкращії думки

Мою сподіванку єдину.

М.Старицький

/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1833.jpg

У грудні 2015 року Україна відзначатиме 175-річчя від дня народження видатного українського письменника-гуманіста, класика української літератури, одного з корифеїв класичного українського театру, мецената й культуролога М. П. Старицького.

Він був справжнім учителем молодих українських письменників і відіграв велику роль в організації літературного і громадського життя. Великий внесок зробив в українську драматургію. Почавши з інсценізацій прозових творів та переробок малосценічних п’єс, написав багато оригінальних творів. В історії української письменності Старицький відзначається як видатний майстер гострих драматичних ситуацій і сильних характерів персонажів.

Хто з нас, не бачив веселої комедії«За двома зайцями», або не читав драму «Оборона Буші», не заслуховувався піснею«Ніч яка місячна»? Автор цих видатних творів - Михайло Петрович Старицький,

Велика розмаїта мистецька спадщина Старицького живе й понині, вона активно впливає на наших сучасників, зберігаючи не тільки історично - пізнавальну цінність, а й виховну та естетичну. Центральна районна бібліотека відзначила цю дату, театралізувавши одну із сцен комедії «За двома зайцями», акторами якої були самі користувачі. Доповнювала атмосферу театральної імпровізації виставка – інсталяція. Ця постанова залишила позитивні емоції і приємні враження. Фразами з цієї комедії говорять звичайні українські люди, а це значить, що вона стала народною. Це найвища оцінка для письменника!

/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1836.jpg/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1844.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.