Повернутися до звичайного режиму

Гідний нащадок гетьманського роду

Дорошенко Д 140 років тому: 8.04(27.03).1882 – у Вільно народився Дмитро Дорошенко, політичний діяч, один з ідеологів Гетьманського руху, дипломат, історик, літературознавець, бібліограф, дійсний член НТШ (1923). Належав до старовинного козацько-старшинського роду з якого вийшли гетьмани Михайло Дорошенко та Петро Дорошенко. Закінчив класичну гімназію у Вільно, навчався на історико-філологічному факультету Варшавського, Петербурзького та Київського університетів. Керівник Української студентської громади у Петербурзі (1903). Член Революційної української партії, згодом Товариства українських поступовців, активний діяч «Просвіти» на Катеринославщині, член Київського товариства старожитностей і мистецтв, секретар Українського наукового товариства у Києві (з 1908), співробітник численних українських часописів.

Дорошенко Д З квітня 1917 призначений Тимчасовим урядом Московії крайовим комісаром Галичини і Буковини з правами генерал-губернатора. Після відступу у серпні московських військ з Галичини повернувся до Києва. Член Української партії соціалістів-федералістів, з квітня 1917 член Української Центральної Ради. У серпні отримав пропозицію сформувати новий склад Генерального Секретаріату УЦР, проте відмовився через розходження у поглядах на побудову української держави з М. Грушевським. Губернський комісар Чернігівщини (09.1917-01.1918). Формально будучи членом партії соціалістів-федералістів, висловлював не соціалістичні, але національно-консервативні погляди наслідком чого у травні 1918 вийшов з партії. У травні-листопаді 1918 – міністр закордонних справ Української Держави, активний учасник ратифікації Берестейського миру 1918, організатор економічної блокади Криму за українофобську політику уряду генерала С. Сулькевича, ініціатор переговорів з країнами Антанти про визнання суверенітету України, речник порозуміння між П. Скоропадським і національно-демократичним табором та формування виключно національного українського уряду.

Дорошенко Д Після відставки через незгоду з федерацією П. Скоропадського з небільшовицькою Московією приват-доцент Кам’янець-Подільського державного університету, організатор українських наукових установ на еміграції у Празі, співзасновник Музею визвольної боротьби України у Празі. Співтворець об’єднання українських монархістів – Українського союзу хліборобів-державників (1920). Професор кафедри історії Українського вільного університету в Празі, Відні, Мюнхені (1921-1951), директор Українського наукового інституту в Берліні (1926-1931), професор історії Церкви у Варшавському університеті (1936-1939), перший президент УВАН (1945-1951), професор Колегії св. Андрія у Вінніпезі. Автор близько 1 тисячі праць з історії України, української культури та Церкви. Фундатор державницької школи в українській історичній науці ХХ століття. Помер у Мюнхені 1951.

Дорошенко Д Із книги «Мої спомини про давнє минуле (1901—1914 роки)»: «Свідомости національній я завдячую своєму покійному батькові Іванові Дорошенкові, який, виховуючи мене у Вільні, на чужині, з малих літ прищепив мені любов до далекої батьківщини України, а я, підростаючи, вже сам плекав у своїй душі посіяні ним зерна».

Інформація взята з мережі Інтернет http://ukrpohliad.org/

Поет національної честі

до 160 річчя від дня народження Івана ФРАНКА

/Files/images/rzne/IMG_5445.jpg

Іван Франко – одна з найяскравіших постатей в українській історії. Поет і публіцист, прозаїк і драматург, економіст, учений, енциклопедист, політик, перекладач,З любов’ю і шаною вимовляємо ім’я Івана Франка, відзначаючи його 160-ту річницю від дня народження.

З нагоди ювілею Івана Франка районна бібліотека презентує для своїх користувачів книжкову виставку «Поет національної честі» на якій представлені друковані, критичні матеріали, монографії, про основні сторінки життя і творчості письменника, художні твори, ліричні збірки поета, спогади відомих людей, які знали Івана Франка. Книжкова виставка дає змогу як найкраще збагнути велич постаті Івана Франка, його талант, титанічну працездатіність та бажання змінити на краще цей світ

/Files/images/rzne/IMG_5446.jpg /Files/images/rzne/IMG_5448.jpg

Запрошуємо усіх шанувальників творчості поета до районної бібліотеки.

2016 рік

________________________________________________________

Євген Коновалець – борець за незалежність ,

та справжній патріот України

В 2016 році Україна відзначє на державному рівні ювілей славетного українця Євгена Коновальця. 125 років пройшло від дня народження видатного політичного та військового діяча України, полковника армії Української Народної Республіки, команданта Української військової організації, голови Проводу українських націоналістів і голови Організації українських націоналістів Євгена Михайловича Коновальця.

/Files/images/rzne/IMG_5443.jpg

В читальному залі районної бібліотеки з цієї нагоди оформлена книжкова виставка. В основі виставки– книжки з фонду районної біблотеки, що проливають світло на життя і діяльність ЄвгенаКоновальця та історію українського національно-визвольного руху 20–30-х рр. ХХ ст.

Всіх охочих запрошуємо відвідати нашу виставку за адресою: м. Татарбунари,вул.,Горького, 4 Виставка триватиме до кінця вересня.

__________________________________________________________

/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1847.jpg

Вогонь не згасне, не замре…

На Вас, завзяті – юнаки,

Що возлюбили Україну,

Кладу найкращії думки

Мою сподіванку єдину.

М.Старицький

/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1833.jpg

У грудні 2015 року Україна відзначатиме 175-річчя від дня народження видатного українського письменника-гуманіста, класика української літератури, одного з корифеїв класичного українського театру, мецената й культуролога М. П. Старицького.

Він був справжнім учителем молодих українських письменників і відіграв велику роль в організації літературного і громадського життя. Великий внесок зробив в українську драматургію. Почавши з інсценізацій прозових творів та переробок малосценічних п’єс, написав багато оригінальних творів. В історії української письменності Старицький відзначається як видатний майстер гострих драматичних ситуацій і сильних характерів персонажів.

Хто з нас, не бачив веселої комедії«За двома зайцями», або не читав драму «Оборона Буші», не заслуховувався піснею«Ніч яка місячна»? Автор цих видатних творів - Михайло Петрович Старицький,

Велика розмаїта мистецька спадщина Старицького живе й понині, вона активно впливає на наших сучасників, зберігаючи не тільки історично - пізнавальну цінність, а й виховну та естетичну. Центральна районна бібліотека відзначила цю дату, театралізувавши одну із сцен комедії «За двома зайцями», акторами якої були самі користувачі. Доповнювала атмосферу театральної імпровізації виставка – інсталяція. Ця постанова залишила позитивні емоції і приємні враження. Фразами з цієї комедії говорять звичайні українські люди, а це значить, що вона стала народною. Це найвища оцінка для письменника!

/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1836.jpg/Files/images/vidatn_osobistost_svtu/IMG_1844.jpg

Ему было бы 75

2013

« Спасибо, что живой..»

Владимир Семёнович Высоцкий — выдающийся советский поэт, певец и актёр.Талант Высоцкого был многогранным. В наш век узкой специализации он проявил высокий профессионализм в целом ряде областей искусства и литературы.

Владимир Высоцкий прожил короткую яркую творческую жизнь.

31 января в читальном зале районной библиотеки прошел музыкально – поэтический вечер, посвященный 75 - летию со дня рождения В.С. Высоцкого.

Библиотекарь Ганская Е.Б. познакомила учащихся ПТАУ с творчеством Высоцкого. Были показаны видеоролики о жизни Высоцкого, видеоклипы песен в исполнении поэта, а также фрагменты из кинофильмов с участием актера.

На мероприятии Прелепов П.П., начальник отдела культуры, рассказал о концерте Высоцкого в Запорожье (1976г), на котором он присутствовал.

Руденко Л.В. познакомила учащихся с книгой М. Влади (жена Высоцкого)

« Владимир или прерванный полет»

На вечере прозвучали песни на стихи Высоцкого в исполнении работника районного дома культуры Чияченко А.Ю. и преподавателя музыкальной школы Чеботаревой Н.Е.

В завершении вечера учащиеся ПТАУ прочитали стихи Высоцкого

“ТАК КЕМ ЖЕ ОН БЫЛ ВСЕ-ТАКИ - ВЛАДИМИР ВЫСОЦКИЙ? КЕМ ОН БЫЛ БОЛЬШЕ ВСЕГО? АКТЕРОМ? ПОЭТОМ? ПЕВЦОМ? МЫ НЕ ЗНАЕМ … ЗНАЕМ ТОЛЬКО, ЧТО ОН БЫЛ ЛИЧНОСТЬЮ. И ФАКТ ЭТОТ В ДОКАЗАТЕЛЬСТВАХ УЖЕ НЕ НУЖДАЕТСЯ”.
Высоцкий
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.