Чорнобильський пил на роки опадає…

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде.
...Лиш пам'ять усе пам'ятає.

Олени Матушек
26 квтня 2017 рік

26 квітня 1986 року. Чорний день в історії України, день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. О 1 год. 23 хв. 58 сек. раптово пролунав вибух на четвертому енергоблоці. Ті, хто тієї пори не спали, бачили, як над електростанцією спалахнуло вогняне сяйво, схоже на сніп полум’я. Та ніхто тоді гадки не мав, що сяйво те смертельно небезпечне. Минуло вже 31 рік, а чорний день Чорнобильської трагедiїпродовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Цей день не минув безслiдно, вiн розплодив по свiту багато трагедiй; вiн буде завжди об'єднувати всiх одним спогадом, однiєю печаллю, однiєю надiєю.

До цієї дати бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотека оформили тематичну книжкову виставку « Гудуть дзвони пам’яті», біля якої користувачі бібліотеки мали змогу переглянути світлини та ознайомитись з літературою про тих, хто першим вступив у двобій з полум'ям та радіаційним монстром і ціною свого життя та здоров'я врятував світ. За бесідою «Чорнобильський пил на роки опадає…» разом з користувачами бібліотеки згадали про подвиг тисячі енергетиків, військових, медиків, транспортників, будівельників, всіх, хто став на шлях і приборкав Чорнобильську катастрофу. Під час бесіди прийшли до висновку, що для України Чорнобильська катастрофа перетворилася на національну трагедію, спричинила страждання мільйонів людей, забруднила довкілля. Її наслідки ми відчуваємо і донині. Хочеться , щоб більше ніколи і ніде в світі не повторилося подібне лихо.

________________________________________________________

«Чорнобиль – за секунду до катастрофи»

27 квітня

Минуло 30 років від того часу, коли страшна біда прийшла в Україну. Смертоносна радіоактивна хмара накрила навколишню територію, залишивши слід над Північною і Східною Європою та Білоруссю. Наслідки жахливої події відчутні й досі, на жаль їх відчуватимуть і майбутні покоління.

/Files/images/chornobil/IMG_3919.jpg

До річниці Чорнобильської катастрофи районна бібліотека для дорослих організувала перегляд фільму «Чорнобиль – за секунду до катастрофи» (2004р. США) для студентів ПТАУ. У документальній стрічці автори спробували відновити хід трагедії за допомогою комп'ютерної технології, розклавши її буквально по секундах, повністю відновлено хронологію подій ночі 26 квітня 1986 р.
/Files/images/chornobil/IMG_3905.jpg /Files/images/chornobil/IMG_3911.jpg 
Сюжет підкріплено відео- та аудіоданими, а також інтерв'ю безпосередніх учасників подій (працівників станції, місцевих жителів), кадрами опромінених людей. Після перегляду фільму студенти прийняли участь в обговоренні теми трагедії Чорнобиля. Зокрема були питання, пов’язані з атомними бомбами над Хіросімою та Нагасакі (1945), природні катаклізми (землетрус та цунамі), які призвели до аварії на АЕС Фукусіми(2011), наслідки після таких трагедій. Але саме актуальне питання на сьогодні було – чи потрібно Україні відмовитись від атомної електроенергії, що виробляють атомні реактори. Чи зможуть забезпечити електроенергією нашу країну вітряки, сонячні батареї?
 

Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…

2016 р

___________________________________________________________________________________________

Відлуння Чорнобильських дзвонів

26 квітня

/Files/images/chornobil/IMG_3895.jpg

Самотність. Тиша. Чорне небо.

Пустеля. Вічність. Смерть і жах.

Недоля. Зло. В житті потреба.

Аварія. Біда. Удар.

Чорнобиль — нестерпний біль нашого народу, знак планетарної біди, що не знає ні відстані, ні кордонів. Стало необхідною, корисною і одночасно – сумною традицією згадувати про жахливі події весни 1986 року та тих людей , які ціною власного здоров’я, а часто – і життя, врятували людство від неминучої загибелі.

/Files/images/chornobil/IMG_3899.jpg /Files/images/chornobil/IMG_3886.jpg

Пройшло 30 років з того моменту, як у нерівний бій з ядерною стихією вступили чоловіки й жінки,

чий подвиг назавжди увійшов до літопису мужності та патріотизму українського народу. А дзвони Чорнобиля б'ють на сполох, попереджуючи про загрозу неконтрольованого атому. Серед тих, кого ми с повагою називаємо ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були й наші земляки, які не виявили боягузтва та малодушності і діяли так, як того вимагали наказ і обставини. Багатьох вже нема на цьому світі. Інші, борючись із тяжкими недугами, продовжують нелегку службу, стаючи для інших гідним наслідування прикладом сумлінного служіння своєму народові.

Центральна районна бібліотека долучилася до заходів вшанування пам'яті жертв Чорнобильської трагедії та учасників ліквідації наслідків катастрофи і підготувала та презентувала тематичну книжкову експозицію « Гудуть дзвони пам’яті». На виставці були представлені документальні матеріали: фотозйомки наслідків трагедії; статті з газет про ті страшні події; художні твори Гуцала Є. «Діти Чорнобиля», Яворівського В. «День переможених» та «Марія з полином в кінці століття», Щербака Ю. «Чорнобиль» та багато інших.

/Files/images/chornobil/IMG_3890.jpg /Files/images/chornobil/IMG_3889.jpg

Ще довго аварія на ЧАЕС буде служити гірким уроком для людства і ми будемо жити в надії на те, що цього не повториться.

2016 р

Кiлькiсть переглядiв: 119

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.