«Водно – болотні угіддя для нашого майбутнього»

Щороку 2 лютого відзначається Всесвітній день водно – болотних угідь. У 1971 р. в цей день в іранському місті Рамсар на узбережжі Каспійського моря була підписана Конвенція про водно – болотні угіддя. Держави, що підписали Рамсарську конвенцію, визначають на своїй території відповідні ділянки для включення до Списку водно – болотних угідь міжнародного значення і зобов’язуються сприяти охороні цих угідь і водоплавних птахів, а також забезпечувати належний догляд за ними.

/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2537.jpg /Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2569.jpg

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.1995 р. № 935 затверджено перелік водно – болотних угідь міжнародного значення, до яких відносяться «Система озер Шагани – Алібей – Бурнас» та «Озеро – Сасик», які розміщені на території Татарбунарського району.
З метою інформування населення щодо необхідності збереження водно - болотних угідь нашого району центральна районна бібліотека підготувала та провела цикл тематичних заходів. В читальному залі для користувачів проведено огляд тематичної виставки «Водно – болотні угіддя для нашого майбутнього» та інформ - опитування «Пізнаємо мешканців водно – болотних угідь». Усі присутні із задоволенням взяли участь у заході, відповідали на такі питання: які озера та лимани є в Татарбунарському районі, хто мешкає на водно – болотних угіддях, які проблеми озера Сасик та збереження флори і фауни Тузлівських лиманів. При проведенні лібмобу мешканцям роздавали листівки «Вода є рушійною силою всієї природи!» Дехто вперше дізнався про те, що 2 лютого відзначається Всесвітній день водно – болотних угідь та були здивовані, що наші водно – болотні угіддя входять до Переліку угідь міжнародного значення. Це «Система озер Шагани – Алібей –Бурнас» та «Озеро Сасик».

/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2541.jpg /Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2564.jpg /Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2557.jpg

Водно-болотні угіддя є ресурсом великого економічного, культурного, наукового і рекреаційного значення, втрата якого була б непоправною, тому наша задача докласти всіх зусиль заради збереження біорізноманіття та забезпечення сталого розвитку району в майбутньому.

2016 р.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.