/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_2061.jpg

«Згадаймо «Заповіт» разом!»

«Заповіт» — народний гімн, що народився з-під пера Великого Кобзаря і став відомий цілому світові. Яка ж історія створення «Заповіту»?

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_1938.jpg

Свій знаменитий «Заповіт» Тарас Шевченко написав 25 грудня 1845 р. в м. Переяславі під час важкої хвороби. У грудні 1845 р. Шевченко гостював на Переяславщині у поміщика-декабриста С. Н. Самойлова. Тут він, застудившись, захворів. 24 грудня стан його різко погіршав — запалення легенів. Самойлови, побоюючись ще гіршого, відправляють поета в Переяслав до Козачковського. Тяжко було в дорозі, нелегше і по прибутті, хоч лікар-приятель зробив усе можливе. Прийшла невесела думка, що це, може, останні години його життя. Так не хотілося умирати, бо ж тільки почав по-справжньому жити. Але до всього треба бути готовому. Якщо, отже, смерть, бо треба сказати людям останнє слово.

На папір лягли перші такі страшні для молодої людини слова: Як умру, то поховайте Мене…»

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_1930.jpg

Шевченко не знав тоді, що ця його поезія стане дуже популярною піснею, народним гімном, бойовим закликом до боротьби не тільки на батьківщині, але й далеко за її межами. Не думав ні про славу, ні про почесті, ні про можливу кару за свої сміливі думки. Він тільки хотів— може, в останній раз— сказати народові про те, що думав, що відчував.

У різних виданнях цей вірш мав різні назви: «Завіщаніє», «Заповіт», «Думка», «Остання воля». З 1867 року за ним закріпилася назва «Заповіт».

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_1893.jpg /Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_1950.jpg

Для вшанування визначної дати біля пам’ятника Шевченку працівниками районної бібліотеки Гажийською Н.В., Ганською О.Б., Кіріяк С.М. та читачкою Болотенко О. проведено лібмоб «Згадаймо «Заповіт» разом!». Під час заходу мешканцям міста пропонувалося згадати сам твір та продекламувати його. Всі, хто відгукнулися на пропозицію, біля пам’ятника поета із задоволенням згадували його твори та декламували «Заповіт».

/Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_1908.jpg /Files/images/zapovtu_tgshevchenka_-_170_rokv/IMG_1938.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.