Пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2018 рік

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

/Files/images/2018_rk/golokot/27332681_746586565535223_4959080312663492589_n.jpg

"Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна". Ці слова належать колишньому в’язню Освенціма Єлі Візелю. Він вижив у таборі смерті, щоб стати письменником та журналістом, а у 1986 році – лауреатом Нобелівської премії миру. Доки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому не повинних євреїв і представників інших національностей, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами,в роки другої світової війни.

В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами. Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України.

До цієї скорботної дати в читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки організовано тематичну полицю книг «Голокост - його не можна забути».
Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до недопущення геноциду і злочинів проти людяності

____________________________________________________

Жити, щоб пам`ятати

Хто рятує одне життя,
той рятує весь світ
з Талмуда

2017 рік

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який був встановлений у 2005 році спеціальною резолюцією ООН.

Голокост - переслідування та знищення євреїв нацистами та їх прибічниками після приходу до влади Гітлера та до закінчення Другої світової війни. За даними Енциклопедії Голокосту, загинуло до 3 млн. польських євреїв, 140 тисяч євреїв Литви, 70 тисяч євреїв Латвії ; 560 тисяч євреїв Угорщини, 280 тисяч євреїв Румунії, 140 тисяч євреїв Германії, 100 тисяч євреїв Голландії, 80 тисяч євреїв Франції, 80 тисяч євреїв Чехії, 70 тисяч євреїв Словенії, 65 тисяч євреїв Греції, 60 тисяч євреїв Югославії. В Білорусії було знищено біля 800 тисяч євреїв.

В центральній районній бібліотеці 26 січня до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відбулась презентація однієї книги - Є.М. Маслєннікова «Жити, щоб пам’ятати», яка видана в м. Ізмаїлі. В книзі розповідається про історичні факти окупації фашистами та румунами Бессарабії в 1941 році, коли йшло тотальне знищення національних меншин.

На території Бессарабії були створені гетто, куди зганяли євреїв та знищували їх. Вважається, що про голокост вже сказано все, але коли знайомишся з історією однієї родини, з тими, хто пережив весь жах випробування та знищення, які випали на долю одного народу, однієї нації - євреїв, то розумієш, що ти знаєш набагато менше, ніж собі уявляв.

На презентації постали сторінки з життя 17 - річного юнака – єврея Семена Трахмана, який вижив під час розстрілу євреїв в місті Татарбунари. Ми навіть не можемо собі уявити, як можна пережити такий біль, страх, але кажуть, що Бог дає нам випробування, та він же дає нам сили їх перенести. Дякуючи небайдужим людям, які зустрічались на його життєвому шляху юнаку вдалося залишитись в живих.

В м. Татарбунари на знак вшанування трагічної сторінки в історії єврейського народу, на виїзді з міста в напрямку Ізмаїла поставили пам’ятний знак - гранітну стелу на місці розстрілу.

Голокост — це жах, біль, смерть. Він не повинен повторитися. Але пам'ять про мільйони невинно загублених людей житиме завжди.

____________________________________________________________________________________________________________

Голокост – лихо століття

27 січня у всьому світі відмічається День пам’яті жертв Голокосту. Дата 27 січня була обрана тому, що саме в цей день в 1945 році визволили концтабір Освенцим, який знаходився на території Польщі.

За роки війни нацисти знищили близько шести мільйонів євреїв, з них півтора мільйона дітей, що становило приблизно третину загальної чисельності євреїв в усьому світі в той час. Планомірне знищення євреїв не можна назвати просто актом геноциду, настільки безпрецедентним воно було за масштабами. Це була спроба знищити цілий народ, де б не перебували його представники. Саме тому геноцид єврейського народу в роки війни отримав назву – Голокост (англ. Holocaust – «всеспалення»)./Files/images/golokost/IMG_2486.jpg /Files/images/golokost/IMG_2491.jpg

В центральній районній бібліотеці до дня пам’яті жертв Голокосту оформлена книжкова тематична полиця «Трагічні сторінки Голокосту», огляд якої для користувачів провели бібліотекарі читального залу, також відбулося обговорення історичних фактів «Чорна хроніка Голокосту». Перегляд кадрів з документального фільму не залишив байдужим нікого. Зберігаючи пам'ять про Голокост, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

2016 рік

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27.01.2014

/Files/images/golokost/q5RqmSY6Mtw.jpg

ГОЛОКОСТ

/Files/images/golokost/xcGMm1RgMXc.jpg 27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту.У Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Жить, чтобы помнить» Евдокії Михайлівни Масленикової. Присутніми на заході були студенти та читачі старшого віку, які мали можливість відкрити для себе нові сторінки з історії нашого краю, активно ділилися цікавими фактами, що передавалися з уст в уста старшим поколінням.
/Files/images/golokost/bRy8SFXPK_c.jpg Працівник музею Інна Найдьонова-Кіріяк зачитала уривки з книги, що розповіли про трагічні події з життя Семена Трахтмана, жителя села Струмок, який випадково залишився живим з тих, кого прирекли нацисти на смерть лише через те, що він був євреєм. Завдяки книзі ми дізналися про важливі факти, які мали місце в історії нашого краю і торкнулися єврейського народу, який проживав у нашому регіоні.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.