Чарівна Квітка України

2018

/Files/images/2018_rk/kvtka_tsisik_404/IMG_3555.jpg Цього квітня Квітка Цісик святкувала би своє 65-річчя, якби двадцять років тому, 29 березня, недуга не забрала молоду й талановиту співачку у малого сина, люблячого чоловіка й мільйонів шанувальників.

Квітка Цісик народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку США, у родині українських емігрантів з Прикарпаття. Незважаючи на те, що все життя її минуло на американському континенті, вона завжди усвідомлювала себе українською співачкою.

/Files/images/2018_rk/kvtka_tsisik_404/IMG_3578.jpg Її патріотичні почуття проявлялися у створенні двох альбомів українських пісень «Пісні України», «Два кольори».

У підготовці їх запису взяли участь найкращі музиканти і аранжувальники Нью-Йорка. Альбоми були номіновані на премію «Греммі» у категорії «Найкращий альбом сучасної народної музики».

/Files/images/2018_rk/kvtka_tsisik_404/IMG_3566.jpg З ними співачка об’їздила США і Канаду, представляла їх на музичних фестивалях. Ці записи українських пісень стали справжнім подарунком для української громади у світі. За словами Квітки Цісик, це не були бізнесові проекти, а скоріше данина любові і шани до своєї прабатьківщини.

Про ці та інші події з життя співачки розповідали сьогодні мешканцям нашого міста під час біографічного екскурсу «Чарівна квітка України» працівники відділу обслуговування районної бібліотеки.

/Files/images/2018_rk/kvtka_tsisik_404/IMG_3559.jpg Приємно було чути те, що наші городяни знають та пам’ятають про Квітку Цісик. «Якщо хоч раз почуєш голос цієї співачки — ніколи вже його не забудеш. Цей голос звучатиме в душі, бо саме душу вкладала у свій спів Квітка Цісик».

Анна Герман…

2016

/Files/images/anna_german/IMG_6883.jpg 18 грудня 2016 року в читальному залі районної бібліотеки відбувся літературно – музичний вечір «Светит незнакомая звезда», присвячений пам’яті видатної співачки Анни Герман. В цьому році їй виповнилося б 80 років… Але навіть зараз її голос люблять, пам’ятають, впізнають, тому, що вона співала про любов, вірність і надію.

/Files/images/anna_german/IMG_6844.jpg Ведучі заходу Жукова О.О. та Коршок М.В з душевною простотою розповідали про нелегку долю співачки, її любов до своєї сім'ї та близьких. Згадуючи особливі моменти життя Анни, вони повідомили про нелегку долю мужньої жінки, яка мала особливий дар від Господа не лише натхненно співати, але й любити людей.

/Files/images/anna_german/IMG_6850.jpg У виконанні Науменко Н.В прозвучали найвідоміші пісні видатної польської співачки – «Когда цвели сады», «А он мне нравится», «Голгофа» та інші. Кожна пісня в її виконанні створювала у залі неповторну атмосферу.

/Files/images/anna_german/IMG_6839.jpg Протягом творчого вечору демонструвалися документальні фільми «Светит незнакомая звезда» та «В гостях у Анны Герман», створених радіотелецентром «Голос Надежды». Присутні на заході шанувальники творчості співачки змогли побачити не лише відомі усім записи зі сторінок творчої діяльності Анни Герман, але й почути розповіді найдорожчих і близьких людей про неї - матері та чоловіка, друзів, колег. Анна Герман - більше нагадувала ангела, ніж земну жінку: висока, тонка, з довгим світлим, розкинутим по плечах волоссям… Добра, сердечна, рідна …

/Files/images/anna_german/IMG_6869.jpg Ідейний натхненник вечору, Науменко Н.В. подякував усім, хто знайшов час для вшанування великої співачки і закликав відображати у своєму житті любов до всього на її прикладі.Заключним акордом заходу стала пісня «Надежда», у якій в унісон злилися голоси гостей заходу та виконавців.

Хотіла б я піснею стати!

2016
Хто вам сказав, що я слабка,
Що я корюся долі?
Хіба тремтить моя рука,
Чи пісня й думка кволі?

/Files/images/lesya_ukranka/IMG_3183.jpg Люди, як зорі, залишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ улюбленої поетеси, образ ніжний і чистий. Інколи – веселий, частіше – в задумі чи смутку. Кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе у душах нашого народу людина, ім’я якій – Леся Українка.

/Files/images/lesya_ukranka/IMG_3189.jpg 25 лютого – 145 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-​Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

/Files/images/lesya_ukranka/IMG_3194.jpg Сьогодні на честь ювілейної дати в читальному залі районної бібліотеки для студентів ПТАУ пройшов літературно – музичний вечір «Хотіла б я піснею стати» та представлена книжкова виставка «Лесин дивосвіт», де зібрана література про життя і творчість письменниці, твори видатної жінки України. Ведуча літературного вечора, Лариса Миколаївна Павлюк, з глибокою повагою та любов’ю розкривала життєвий шлях та творчість поетеси. Відчувалися і легкий сум, присутній в ліричній поезії письменниці; і глибока любов до рідної землі, неньки України. Присутні мали можливість полинути в дивовижний світ лісу, де оживали містичні герої з Лесиних дитячих уявлень. Бібліотечні працівники разом зі студентами ПТАУ переглядали відео про життя поетеси, слухали вірші у виконанні відомих українських артистів та насолоджувались музикою написаною на твори Л.Українки.

/Files/images/lesya_ukranka/IMG_3200.jpg Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Нам залишилася безцінна творча спадщина геніальної дочки українського народу. Якось Павло Тичина сказав: «Нам потрібно сьогодні учитися у Лесі Українки вірному сприйняттю багатогранного життя, її новаторству, її умінню зберігати народні традиції». Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Ле­сина поезія буде жити!

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.