На варті наших душ – Небесна Сотня

Палає Київ у вогні,
Горять сталеві БТРи
Там на межі-передовій,
Народ боронять волонтери.
Палають шини і серця,
Ніхто не хоче помирати,
Перед екраном матері
І там, і там їхні солдати..

/Files/images/nebesna_sotnya_/IMG_3057.jpg /Files/images/nebesna_sotnya_/IMG_3033.jpg

21 листопада 2013 року студенти Києва вийшли на Майдан Незалежності.
Спочатку – це була виключно мирна акція молоді з гаслами: «Україна – це Європа», «Ми – вільні» «Ми хочемо в ЄС». Кількість активістів зростала з дня в день.
А що ж було далі?… А далі – не підписання угоди про асоціацію, покалічені людські тіла та серця, Михайлівський Собор, Майдан залитий кров’ю, барикади, шини. Революція гідності.
Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дала шанс збудувати нову демократичну правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»
/Files/images/nebesna_sotnya_/IMG_3003.jpg /Files/images/nebesna_sotnya_/IMG_3007.jpg
18 лютого учні 10 класу середньої школи № 1 ім. В. З. Тура під керівництвом Унгурян К.Ф. зібрались в читальному залі районної бібліотеки, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’ятю про Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність та віддали своє життя за Україну. Працівники бібліотеки оформили тематичну виставку «Майдан заради майбутнього», де статтями з газет та журналів відобразили факти і події того часу. Разом з екскурсоводом історико – краєзнавчого музею Найдьоновою – Кіріяк І.В. підготували та провели вечір – спогад «Героям Небесної сотні присвячується...» . Присутні на вечорі учні разом з ведучими полинули у ті страшні лютневі події, а перегляд тематичного відеоматеріалу дав змогу повніше відчути трагічність тих днів. Запрошені на захід громадські активісти Рицька О.Г., яка з почуттям продекламувала вірш «Простреленная гитара» та Генсіцька Л.О. , яка була свідком подій на Майдані, поділилася своїми враженнями та спогадами, про ту атмосферу, яка була відчутна на Майдані. Любов Олександрівна показала світлини з дощечками, на яких учасники Майдану залишали свої адреси, серед тих дощечок була і дощечка з татарбунарськими адресами.
Палаючими свічками та хвилиною мовчання учасники заходу вшанували вічну пам’ять про тих, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра, справедливості, хто зараз своїм життям виборює незалежність, цілісність на сході нашої України, її мир і спокій./Files/images/nebesna_sotnya_/IMG_3049.jpg /Files/images/nebesna_sotnya_/IMG_3022.jpg
Закінчила вечір – спогад учениця 4-А класу НВК «Школи – гімназія» Мукієнко Вікторія, яка прочитала вірш «Пам’ятайте про тих, хто безвісти пропав».
Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані, тож не забувайте про це!
Телятник Т.Г.
бібліограф районної бібліотеки
2016 р.
Кiлькiсть переглядiв: 56

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.